бесплатни онлајн стариот временски слотови

казино уживаат во андите е отворен денес

Мериленд е казина се постави уште еден приходи рекорд во Март со пазарот расте околу 20% од година на година.Мериленд Лотарија и Игри најави претходно оваа недела дека државата има шест казина raked во евиденција $141.2 m игри на приходи во текот на Март.Нов рекорд на врвот на претходната високо на $133.5 м поставени во декември кога MGM Националните Харбор дебитираше.Четири-месец стари казино рекултивираните на државата врвот приходи-производство на самото место во текот на рекордни Март за Мериленд има шест казина.Со исклучок на MGM, државата широк казино приходите падна од 8.1% до $7.9 м.Сепак, земајќи ги во предвид MGM, Март вкупно означува 44.3% зголемување во текот на истиот месец во годината претходно, кога на пет казина raked во $97.9 м бесплатни онлајн стариот временски слотови. MGM Националните Харбор работи во текот 3,100 слотови и 165 табела игри, генерирање $51.2 м од двете во Март сам."На пазарот ќе расте," MGM Националните Харбор Покер Соба Менаџер Џони Grooms кажано Картичка Играч бесплатни онлајн no limit texas holdem poker. "Сметавме дека имаше под-служи населението во Јужниот дел на Г казино уживаат во андите покажува.
В и Северна Вирџинија, и во повеќе експанзивна област надолу за да Северна Каролина.Нашите конкуренти на Север имаат направено добра работа, но сообраќај модели тука диктира каде и кога луѓето одат да се прават работите."Поранешната држава врвот приходи генератор, Мериленд во Живо направени само $46.6 m игри на приходи во текот на Март.Покрај тоа, Балтимор е Потковица Казино изнесува $27m на вкупните Март коцкање приходи за државата.Холивуд Казино Perryville, Карпести Јазот Casino Resort и Казино на Океанот Падови изнесува околу $7m, $4.7 м и $4.67 m соодветно.Исто така, според бројките објавени од страна на државата игри регулатори, Мериленд покер соби raked во вкупно $3.88 m во Март.Бројките за 2017 се само маргинално подобри од годината пред тоа, со 2016 година земајќи $3.24 m во истиот месец.Под Мериленд закон, казино приходи поддржува Мериленд Образование Доверба во Фондот, како и неколку други помали бизниси.Според новите бројки, шест казина придонесе околу $34m на фондот. казино уживаат во андите е отворен денес.