Slots за слободни онлајн не преземете

можете да двоен надолу на 21 во блекџек

Ли Дејви се погледне во FIFA17 е Патување и implores на онлајн покер сајт да се засили и донесе слични искуства, за рекреативни покер играчи.Покер произведува моменти на чиста екстази и пулсирачки болката на болката.Тоа може да биде возбудливо.Тоа може да биде досадно.Тоа може да ве насмее.Тоа може да направи да заплачам.Тоа може да се претвори во.Тоа можете да го вклучите надвор.Тоа е еден од најголемите игри во светот, но тоа не ги поседува најважните елементи кои сите големи натпревари ги поседуваат.Тоа не содржи внатрешните органи на добра приказна.Но, што ако ние би можеле да се смени тоа?Игри биле дел од нашиот свет и оттогаш две cavemen валани овци зглоб коски против пештерата ѕид за да се види кој мораше да излезе и да се соочи со Sabre Заб Тигар slots за слободни онлајн не преземете.
97% од младите играат една игра или на друг.Американците се најавите 10,000 часа на игра пред да стигнат до 21; златна број Малколм Gladwell верува дека треба да се регистрирате за да стане господар.Одлична игра вклучува магнетни состојки кои го прават ни дојде назад за повеќе.Покер содржи многу од овие, но тоа, исто така страда од недостаток на нив.Оправдано Оптимизам Игри треба ниво на оправдана оптимизам да ти чува заклучена врз екранот.Кога бев помлад, јас бев зависник од Гробот Рајдер и пред луѓето го користат Интернетот за да се најдат решенија кога ниво стана премногу тешко.Бев заглавен на ниво за неколку недели.На крајот, јас престанав да игра, бидејќи јас станаа фрустрирани.Имаше пријател не ми кажа како да го најдете она што јас го барав за што би требало никогаш не играле играта повторно.Онлајн покер може да биде како овој за рекреативни играч.Игри добиле посилно, и технологијата стана повеќе напредни.Во класичен покер турнир или готовина игра, во смисла на постигнување доаѓа од освојувањето на пари.Ако победи помалку и помалку, тогаш вашиот нивоа на оправдана оптимизам, намалување додека не е ништо лево и престанете да играте.Цели Работи заедно оправдани оптимизмот е потребно за постигнување на целите.Игри треба овие прагови за да создадат чувство на постигнување и среќа.Ако не сте задоволни, не ќе се вратат.Покер е чудно животно.Ќе изгуби повеќе отколку што ќе победи, и ова се однесува дури и на најдобрите играчи.Кога вашиот единствена цел е да заработи пари, а вие се губи, тогаш вашите нивоа на среќа се намали и ќе станат тажни, лути и фрустрирани.Онлајн покер соби се свесни за потребата за цели, бонуси, и се поврзани реквизити, и имате креирано начини на отклучување на различни нивоа во играта, но тоа е тешко иста како и тепање на крајот ниво шеф во Последици 4. Епски Искуства Сите големи игри се создаде еп искуства.Епски светови, епски борби, епски конфронтации.Она што е епски за покер?Се натпреваруваат во 22,000 онлајн мулти-табела турнир (MTT), еп?Во покер, епски искуства се ограничени на длабоко работи на турнири, повремени победи, и јури во готово игри.Раскажување најважниот елемент на секое голема игра е раскажување.Марио Браќата, Гробот Raider, Земјотресот, сите тие се изградени врз основа на голема раскажување.Покер, особено на онлајн покер, е лишен од овој витален елемент, а тоа е нешто што сите онлајн покер соби имаат или се пропуштени или не сосема може да дознаам како да се имплементира.На заедницата Во денови на еден тинејџер за заклучување во себе во неговата или нејзината соба да си играат видео игри самостојна се завршени.Повеќето нови видео игри се дизајнирани да се грижиме за постојано зголемување на потребата за социјална интеракција.Мислам на World of Warcraft (WOW), ФИФА, и Grand Theft Auto.Сите тие се игри, каде што можете да комуницирате и socialise со заедницата, додека играте.Заедницата е во сржта на телевизија покер, но тоа е исчезнати во онлајн игра.Играчите може да комуницираат едни со други преку текст, но тоа е како стапови и камења да запалат оган, наместо на користење на полесни.ФИФА 17 е Патување На 27 септември светот ќе престане кога EASports изданија FIFA17 можете двојно одредување на било која страна во blackjack.
Најголемата промена на нивните најновата рата од најпопуларните спортски игра франшиза во светот е воведувањето на Патувањето.Во минатото, фудбал видео игра навивачите се сврте да се наслови како ФИФА и Про Еволушн Фудбал (ЈСВ) кога тие сакаа голема акција.Фанови кои сакаа да истражувам во управување од страна на нештата, и кои се помалку загрижени за игра, фокусираат нивното внимание на Фудбалски Менаџер на КОМПЈУТЕР.Патувањето трае два, ги спојува, а потоа се зема жанрот некаде на друго место во целост.Ќе ја преземе контролата на Алекс Ловец, 17-годишен син на фудбалската легенда Џим Ловец.Алекс е од Clapham, Лондон, и ќе управуваат со неговите зголеми или да падне преку патување на својата професионална кариера.Втори напред Хари Kane и најскапи тинејџер во светот, Man Utd е Ентони Боречки вештини, беа вклучени во развојот на игра која траеше 18 месеци, за да се создаде.Проверете.Покер е Патување мислам дека идејата зад FIFA17: Патувањето ќе работи совршено за онлајн покер. Phil Galfond неодамна претстави своите планови да се отвори на онлајн покер соба во Q1, 2017 можете да двоен поделени во blackjack. Тука е ставот од неговиот манифест. "Покер сајт треба да се верува во сон на покер како кариера.Тоа не треба да се грижиме за професионалци во однос на другите играчи, но тоа мора да се направи секоја промена на политиката со одржливоста на сонот во умот." Кога децата играат ФИФА, тие се сон на еден ден да стане професионален фудбалер, а играта е дизајнирана да се зголеми оние чувства.Покер не го направи тоа.Покер создава искуство каде што фондот за вашите пари и потоа ќе ја изгуби.Алтернатива е да се игра на лотарија стил на игра, но сега ќе имаат исчезна од играње на игра, како што се Последиците од 4 до Тетрис во една падна пикирам.За лесна за објаснување, јас идам да се користи PokerStars како пример.Зошто да не се создаде лик наречен Џим Galfond, синот на Фил Galfond.Тој е 18-годишна возраст, и сака да стане професионален покер играч.Користење на универзална раскажување принципи, можеме да го следат својот напредок, што тој ја започнува репродукцијата привремено на PokerStars сите начин преку играта е евентуално климакс победа PokerStars Првенство или Светското Првенство во Онлајн Покер (WCOOP) наслов.Темата на играта ќе биде трансформација.Херојот може да бидат скроени да одговараат на широк спектар на различни демографски податоци.Негативец е самата игра, како и воведување на некои од клучните ликови кои ќе треба да се победи за напредокот преку игра.Поставување може да вклучуваат Galfond напредок како тој учи bankroll менаџмент, staking, и поддршка.Распоред, игра избор и како да се создаде сојузници преку форуми и ментор групи можете да двоен надолу на 21 во блекџек. PokerStars може да се сојузи со онлајн обука соби и ги промовира преку игра.И играчите можат да изберат готовински играта или да се турнирот режим.Не може да биде задолжителен 'Сите се губи Моментот' кога нашите млади lad оди надвор од шините и ја губи својата bankroll. PokerStars би можеле да работат и со коцкање загриженост групи за да бидете сигурни дека научените лекции вратоврската во со водичи за тоа како да се коцка одговорно.Како дел од патувањето, Тим Про ќе ги собереш на херој, и ние може да се намали секвенци снимен од страна на вистинските ѕвезди на Pokerstars како Daniel Negreanu, Ванеса Selbst, а Крис Moneymaker.Таму може да биде epiphanal моментот кога херој добива неговата bankroll назад заедно и да патува околу светот да се натпреваруваат на турнири/парични игри, како што тие постепено се построги.Играта може да биде мулти-плеер искуство, иако газдите би можело да биде ПИ генерирани и може дури и да се сака на Џејсон Mercier, Џејсон Somerville, и ко.Се сеќавам на трансформација тема.Целта ќе биде да се појават од другиот крај на играта подобар играч, а се надевам дека некој кој е поверојатно да се држиме со онлајн покер како главна хоби откако искуство е завршена.Приказната треба да бидат и реални и забавни и со ова на ум текст на професионални играчи е од витално значење.Бидејќи ова е приказна за Millenial се обидува да стане про покер играч не прашувај Дојл Brunson и Phil Hellmuth за совет.Наместо тоа, се сврти кон Fedor Holz или Чарли Carrel.Приказната и ликовите мора да се повлече читателите во заменик како зафат.Можете дури и може да се коментатори како Џејмс Hartigan и Џо Stapleton доставување на акција, и live stream сајтови како Грч и YouTubeGaming исто така, може да се добие на законот.Зошто ова ќе се работи?Тоа е она што луѓето го сакаат.Тоа е различно.Не постои ништо како ова во покер.Универзалните принципи на голема игра и раскажување приказни се испробани и тестирани.Сега, некој, некого, го даде вашиот најдобар шут.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.