како да се чипови на големи риби казино

што е најголемиот казино во калифорнија

На петиците на официјалната најава дека Sazka беше навистина банкрот, Fortuna Забава Група е на оган.Блумберг Fortuna се зголеми 6.3 проценти од блиску во Прага, што го обележа својот најголем однапред и највисок затворање ниво од акции започна тргување во октомври 2010 година како да се чипови на големи риби казино. Повеќе од 636,000 акции изменета рацете, или седум пати повеќе од три месеци, дневно просечно како да се чипови на texas holdem poker. Sazka пад има направено ништо, но добри работи за Fortuna како да се чипови во zynga покер за слободни. Fortuna доби 25 проценти досега овој месец откако се наведува во почетокот на Мај што заработка пред камати, даноци, амортизација се зголеми годишен 44 проценти во првиот квартал што е најголемиот казино во калифорнија.

Fortuna планови да се тркалаат лотарија операции во јули да ги искористат предностите на доста голем дел на чешка игри на пазарот.Прага основниот Суд прогласи Sazka банкрот, по средбата со доверителите на чешка лотарија оператор и Fortuna е така, навести кон се подготвени да конкурираат колку што е 2 милијарди koruna ($117 милиони евра) за Sazka е лотарија бизнис.Во Блумберг извештај, аналитичар Андреј Moravansky на Cyrrus брокерски во Брно, чешка Република чувствува "Sazka'scontinuing проблеми треба да имаат позитивно влијание врз Fortuna е акции", напиша во извештајот денес што е најголемиот казино во aruba. "Преземање на Sazka средствата од Penta чини малку веројатно, како што ние веруваме на антимонополското заводот ќе го спречи тоа." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што е најголемиот казино во колорадо.