бесплатни среќа временски слотови монети

коцкање во државата вашингтон возраст

Тоа е официјален: Хилари Клинтон, Демократ, и Марко Рубио, Републиканците, се фрлени за нивните капи во рингот да биде следниот Американски претседател за 2016 година бесплатни среќа временски слотови монети. Хилари Клинтон има планирал да се кандидира во 2016 година и алудирајќи на тоа за долго време, се разбира.Сите го знаеја тоа, и тоа беше само прашање на време пред својата кампања почна.Во неделата, Клинтон направиле тоа лице, објавувајќи нејзината кандидатура за највисок канцеларија во сад преку две минути видео објавен во текот на попладневните часови. "Јас сум работи за претседател," Клинтон рече дека во текот на крајот од видеото, во која голем број луѓе се зборува за она што сме се подготвени да го сторат во текот на годината да се дојде. "Американците се бореа својот пат назад од тешки економски времиња, но палубата е уште наредени во корист на оние кои се наоѓаат на врвот." Клинтон ќе влезат во 2016 година трка како огромен фаворит да го фати на Демократската номинација за претседател.Таа беше омилен наслов во 2008 изборите, како и, но се очекува дека другите кандидати, вклучувајќи сега Претседател Барак Обама и поранешниот Северна Каролина Сенаторот Џон Едвардс, секако ќе бидат конкурентни.Тоа беше на крајот Обама кој влече Клинтон во врат и деколте борбата за номинација, која трае многу подолго отколку што повеќето модерни основно кампањи.Но, овојпат, тоа е тешко да се види кој би можел да е навистина притиснете Клинтон.Последниве избирачки покаже мнозинство од Демократите веќе поддршката на неа, со други најверојатно кандидати, како што се потпретседателот Џо Бајден, ќе дојде на само околу 10 проценти од гласовите.Прогресивна омилен Елизабет Ворен може да биде интригантна алтернатива, но се чини дека да се седи надвор од трката, додека други најверојатно кандидати, како Сенатор Bernie Сандерс (I-VT) и поранешниот Гувернерот на Мериленд Мартин О'Malley допрва треба да ги собереш секоја значителна поддршка.Треба да Сандерс одлучи да се кандидира, тој би можеле да го стори тоа Независна во општите избори, или ќе треба да се регистрираат како Демократ да се извршуваат во примарната, се разбира.Тој рече дека и тој ќе одлучи дефинитивно било начин од страна на април 30 бесплатни среќа leprechaun слот машина. Ако Клинтон се да победи на номинацијата, таа ќе биде првата жена кога и да победи на претседателската номинација на еден од главните Американската политичка партија.Во својата објава на видео, Клинтон изгледаше да се позиционира себеси како популистички кои ќе поднесе жалба на средната класа гласачи се загрижени за економската нееднаквост коцкање во warner robins грузија. "Секојдневниот Американците треба шампион и јас сакам да биде што шампион," Клинтон рече коцкање во државата вашингтон возраст.

"Па можете да сторат повеќе отколку само да добиете страна, можете да добиете напред и да остане однапред, затоа што кога семејствата се силни, Америка е силна." Тешко е да се каже точно што е Хилари Клинтон претседателство ќе значи за коцкање индустрија, особено на интернет.Прашањето е ретко е голем еден за Клинтон, иако таа има допре на тоа неколку пати во минатото, како и првата дама на Арканзас е 1984 година, таа е спротивно казино коцкање ливче иницијатива, додека децении подоцна, во Њујорк, таа се поддржани со планови за да додадете казина во Empire State.Што се однесува до онлајн коцкање оди, Клинтон беше дел од едногласни Сенат гласаат во корист на БЕЗБЕДНО Пристаниште Дело, бил дека тогаш ќе дојде да се вклучат Незаконското Коцкање на Интернет за Спроведување на Законот (UIGEA) по Дом-Сенатот на Конференцијата Одбор избра да вклучуваат UIGEA во завршна сметка (тоа беше се појави само во верзија изгласан од страна на претставничкиот Дом).Сенатот, вклучувајќи Клинтон, а потоа го усвоил законот со UIGEA со едногласна согласност во 2006 година. Со оглед на речиси едногласна поддршка за она што се смета за "мора да помине" безбедност сметка дека UIGEA беше tacked донесете, тоа е тешко да се каже колку Клинтон всушност чувствува за онлајн коцкање, сепак.Единствениот безбеден предвидување е дека Клинтон ќе биде веројатно за поддршка на Враќање на Америка Жица Акт (RAWA) или други забрани за државно ниво онлајн коцкање, како што таа не се направени никакви сигнал дека таа го поддржува таквите напори, сега или во минатото.Во понеделникот, Сенаторот Марко Рубио од Флорида го објави своето понуда за Републиканската номинација за претседател.За разлика од Клинтон, Рубио ќе биде со внесување на многу луѓе поле, кои би можеле да имаат колку што десетина кандидати се борат за правото да ги претставуваат на републиканската партија.Рубио објави својата одлука на појадок со врвот донатори, а се очекува да се направи формална најава во понеделник навечер.Сенаторот Тед Круз (R-Texas) и Сенаторот Ранд Павле (R-Кентаки), исто така, веќе објавија своите понуди за Републиканската номинација.Рубио е донесена анти-коцкање позиции на неколку наврати во текот на неговата кариера, често спротивставени напори да се прошири земјиште базирани на коцкање во Флорида.Тој има слично излезе против проширувањето на Интернет коцкање, иако тоа се уште не е јасно дали тој ќе ја поддржи RAWA или друг сојузна онлајн коцкање забрана..