топ 10 најбогати покер во светот

barossa бар и скара аделаида казино

Полска ја ажурира својата црната листа на онлајн коцкање домени што има намера да го блокира почнувајќи ова лето.Во петок, Полска, Министерството за Финансии, додаде повеќе имиња на својата листа на домени кои се смета дека се нудат онлајн игри на услуги за полски punters без потребните локалната лиценца.На листата направи својот прв настап минатиот месец во тест на владата, туку Министерството е од одлучи тоа е официјален време да се земе (домен) имиња и да ја ослободат газ.Листата не ја содржат целата многу домаќинство имиња, но постојат неколку познати лица, вклучувајќи Marathonbet, Bet-at-home и Vulkanbet.Мнозинството на домени се или .com или .еу, иако постои еден полски сајт, Kahnawake-лиценцирани Pankasyno.pl, како и Curacao-лиценцирани 10futuriti.ru.Под изменување на полски Коцкање Акт донесен минатата декември, сите онлајн оператори не држи полски лиценца требаше да излезете на пазарот, како на 1 април топ 10 најбогати покер во светот.

Многу големите оператори имаат уредно исполнети, веројатно плашејќи се дека нивната неспособност за законски да се оправда нивната континуирана присуство во Полска би можеле да создадат проблеми со регулаторите во други, повеќе профитабилен Европската онлајн пазари.Почнувајќи 1 јули, Министерството ќе почнат огромна локалните интернет сервис провајдерите да го блокираат пристапот до blacklisted домени.Полски интернет провајдерите мора да го блокираат пристапот во рок од 48 часа на домен се појавува на црната листа, и интернет провајдерите се исто така обврзани да се врати пристап до домени во рок од 48 часа од нивното отстранување од црната листа.Неуспехот да се усогласат со овие правила ќе го направат интернет провајдерите одговорен за парични казни до PLN 250k (US $64,500) по инцидентот топ 10 слот машина апликации. Telko.во изјасниле дека полски интернет провајдерите се разбирливо skittish во текот на нови правила, во дел, бидејќи ги инструкциите што сте го добиле се толку нејасни.Прашања останува за тоа дали интернет провајдерите се одговорни за блокирање на сите под-домени на blacklisted сајтови, или како интернет провајдерите треба да се продолжи ако/кога оператори се впуштат во режија на купувачите да IP адреси, наместо на домени.Додека некои оператори се сигнализираше својата намера да аплицираат за нови полски онлајн лиценца, повеќето се чини дека содржината да седат на маргините додека Полска прави добро на своите ветувања за измена на нејзините казнени 12% данок на спортски обложувања промет.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre barracuda казино бејкер стрит во лондон.