како да се направи директно во покер

како ќе ја освоите со 0 рулет

На Езерото Ин и Казино на Езерото Тахо е Јужниот Брег во Stateline, Nv., има се продаваат.Жртва на COVID-19 пандемија, на Езерото Ин ја објави својата трајно затворање во април 2020 година како да се направи директно во покер. Соопштението дојде за помалку од еден месец по Невада Gov како joga покер chines. Стив Sisolak (D) нареди сите комерцијални казина во состојба на привремено shutter операции.Езерото е сопственост група цитира својот бизнис негира Плата Заштита Програма (ППП) заем од федералната влада.Конгресот и Мал Бизнис Асоцијација подоцна изменета својата ЈПП регулативи за да се овозможи игри оператори за да учествуваат.Но, тоа дојде премногу доцна за Езерото и неговата 218 вработени.Во Март, на аукција беше одржана да ги продадат околу $7 милиони вредност на објектите, вклучувајќи ги и слот машини, маса игри, мебел, кујна и канцеларија опрема, возила и сувенири.На Даглас Каунти Снимач на Канцеларијата оваа недела откри дека на сопственост и на земјиштето беше продаден на Barton Здравје за $13.3 милиони евра.Купување вклучува одморалиштето и хотел структура, плус осум хектари земјиште кое се седи во аголот на Kahle се Вози и да НИ Автопат 50.

Barton Здравје е здравствената мрежа која служи за поголема Јужна Езерото Тахо област како да се направи цвет кралскиот во покер. Barton Здравје во моментов работи итна нега објект директно низ од Езерото Ин.Нашата Заедница Здравствени Потреби Проценки продолжи да се идентификуваат пристап до грижа како врвен приоритет за нашата заедница", рече д-Р Clint Purvance, Barton Здравјето на претседателот и извршен ДИРЕКТОР како ќе ја освоите со 0 рулет. "Како што ние го надраснуваат Јужниот Езерото Тахо кампус, проширување на услугите во Stateline не само што ги исполнува нашите стратешки раст цели, но ни овозможува да се зголеми пристапот на пациентите на Источниот Брег" колку ќе победи. За Езерото е долгогодишен патрони кои се надеваше, тоа ќе биде продаден на некој со плановите на reopening казино и одморалиште, таква надеж е сега изгубено фокусирајќи се на број во рулет. Barton Здравје вели дека тоа ќе се уништи структурата и да се изврши санација на животната средина на локацијата пред зградата на нови здравствени објекти.Проширувањето на итна нега на локацијата кај Езерото Ин стекнување, Barton Здравје објаснува, ќе им овозможи на здравствената мрежа на "понуди многу повеќе служби, вклучувајќи ги и пониски трошоци за амбулантски услуги." На Езерото Ин потеклото трага назад во 1969 година, кога Grover Rowland и Херберт Фишер отвори мал игри сала вика Цезар Ин.Оригиналниот казино дојде со само мал број на маса игри и околу 100 слот машини.Во 1972 година, Харви Бруто, кои се во сопственост и управувани Харви Resort Hotel само една милја по улица во Stateline, купени на Цезар Ин и преименувана тоа Харви е Ин.Следните Бруто смрт во 1985 година, Харви е Ин беше продаден на група на локалните инвеститори и ребрендиран како Езерото.Во текот на годините, Езерото стана застарена.Додека неговите 123 застарена соби се мачеше за да се привлечат туристи, казино силно се потпираше на локалното население за неговите игри и ресторан бизнис. "Омилени казино за локалните жители го направија тоа преку шест претседатели, доби крупен поглед на Гондола Оган во 2002 година, преживеале Големата Рецесија, но не можеше да го направи тоа преку глобална пандемија," напиша Бил Rozak во Тахо Секојдневно Трибјун минатата година.Ние посети Езерото од Сакраменто област за 20 години и биле толку, па жал ми е да се слушне неговата затворена.Ние го засакавме сите промоции тие имале и сакаше јадење во своите ресторан, ужива многу големи оброци има и коцкање.Ние ќе мора да се најде нов "омилени казино" да го посетите за наредните 20 години; ќе мора да се обиде многу од нив не знаат!Езерото Ин: Благодарам за Спомените!.