казино во близина на бруклин центар mn

најдобрите совети за покер турнир

Масачусетс' прв казино е исклучено да солидна почеток и има влијание на приходите во близина на казина во Род Ајленд.Близнаци Реката Казино и неодамна купи Њупорт Гранд во Род Ајленд се изјасниле комбиниран јули бруто игри приходи од $49.6 m, $1.9 m или 3.8% помалку од бројот од истиот месец во 2014 година казино во близина на бруклин центар mn. Близнаци Реката Менаџмент Група со завршено стекнување на Њупорт Гранд слотови салон во јули.Две коцкање сали најави купување во февруари, но цената не беше објавено.Близнаци Реката планира да ги префрли на Њупорт Гранд игри лиценца за Tiverton, каде што би сакале да се изгради нов казино на 45 хектари надвор Пат 81, само 400 метри од Масачусетс државна линија казино во близина на breaux мост la. Penn National Игри е Plainridge Парк Казино, која се отвори во јуни, заработил $18.1 m за првиот месец од работењето, во пресрет на Масачусетс Игри Комисија (MGC) проекции на $200m приходи за фискалната година.Мудис Инвеститори Услуги се вели во имајте на ум дека Plainridge е на пат да заработи $210 милиони евра во првата година, со следните неколку месеци за да се утврди ако почетниот импулс трае.Инвестициската фирма, исто така, истакна дека Твин Реката видов коцкање приходи намалување за 6% во јули, скромен пад во споредба со другите казина, кои виделе нов конкурс но Близнак Реката spokeswoman Pattie Дојл рече дека приходите е уште пред 10-15% проценува капка.Дојл, исто така, истакна дека Близнак Реката има Лас Вегас стил маса игри, додека Plainridge, што првенствено е еден слот машина салон дека карактеристики електронски игри, не.Претседателот на Твин Реката Џон Тејлор проценува дека Plainridge ќе се намали за 10% попуст на Линколн сајт приходи и до 35% и тоа еднаш MGM Установи' $800m Спрингфилд казино и Дин Установи' $1.7 б казино во Еверет се оперативни.Извештај од 2012 година, од страна на Christiansen Капитал Советници ДОО, исто така, покажа дека Род Ајленд може да изгуби многу колку што е $150 милиони евра за неговите Масачусетс конкуренција.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина стил точка mn.