цена за керамички покер чипови

концерти во четирите ветрови казино

Велика БРИТАНИЈА-листата онлајн коцкање оператор GVC Стопанства имаше "особено силна" вториот квартал благодарение на повисок обрт и среќа punters цена за керамички покер чипови. GVC објави H1 тргување ажурирање на среда, покажува нето игри приходи до 8% за да €439m на про-форма основа, која ги вклучува придонесите од Bwin.партија брендови како што на 1 јануари, наместо официјалната стекнување завршување на 1 февруари цена за infinix топла 6x во слотот. Службен H1 броеви ќе биде објавен на 20 септември концерти на gila реката казино.
Како што може да се очекува, GVC вистинскиот приход е до 223% €388m по Bwin.партијата се зголеми. GVC сопствени брендови (Sportingbet, Betboo) се изјасниле приходи до 15%, додека Bwin.партијата про форма приходи подобри со 9%.На Q2 бројките беа дури и поздрава со оглед на првата половина на Еуро 2016 фудбалски турнир, со GVC брендови до 24% и Bwin.партијата до 12%.На про форма основа, вкупните Q2 приходи на ден беше до 11% до €2.45 м.Игри на приходите беше до 8% за да €1.3 м благодарение на нови производи и зголемување на крстот-се продава од спортски bettors.Спортски приходи зачинети 25% до €972k и покрај обложување промет зголемувањето на само 5% како маргините доби два полни поени за 9.9% концерти во четирите ветрови казино.
GVC акции се зголеми за 4% во средата за затворање на 638.5 п и извршен ДИРЕКТОР Кенет Александар рече на компанијата е "многу охрабрени од позитивните перформанси до денес", додека cautioning дека има уште "многу работа да се направи." Александар рече на преструктуирање предизвика од страна на унијата, со Bwin.партијата беше "напредува добро" и компанијата е на пат да се постигне вети €125m на синергии до крајот на 2017. Компанијата исто така најави дека очекува велика БРИТАНИЈА е Brexit глас да ја напушти Европската Унија ќе има "малку или воопшто немаат материјално влијание" на GVC "на краток до среден рок." GVC истакна дека потекнува ", повеќе од 90%" од својот приход, надвор од велика БРИТАНИЈА (благодарение делумно на повторен влез во сивиот-пазари Bwin.партијата претходно сте излегле).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.