четирите ветрови казино kankakee скара мени

постои казино во lafayette la

Ли Дејви продолжува својата Pokertherapy серија со гледам како на квалитетот на нашите односи може да влијае на нашата покер игра и со помош Ако Буда во Брак автор Шарлот Kasl.Кога Libratus победи на луѓето, јас замислував 'емоции' беше една од нашите основни протекување.Ние може да навалување на столбот.На компјутер не може да се.Но, ако се повлече оваа тема што не се открие?Замислете имаме два покер играчи на еднакви техничка способност заклучени во една битка во текот на многу месеци дизајнирани за да се намали елемент на среќа колку што е можно.Она што ќе биде дефинирање фактор во тој натпревар?Емоции.Г-дин Среќен победи Г-дин Тажен во секое време, и еден од виталните состојки за среќа се значајни врски.Што не се случува да се најде Ако Буда во Брак: Креирање на Траен Односи на Духовен Пат by Charlotte Kasl стуткав веднаш до Супер Систем од Дојл Brunson во игри на делот на Waterstones, но тоа не значи дека тоа не е подеднакво како ефикасен кога станува збор за подобрување на вашата покер игра.Книгата им помага на вашата вистинска природа се појави од под брановите на загадена размислување.Ќе се дизајнирани да се создаде љубов, доверба обврзници со луѓе, родени надвор од длабоко разбирање и сочувство.Тоа исто така ви помага да се оддели единство од заедништво, нешто што може да се чума рекреативни покер играчи како што се закопаат нивната глава во нивните HUD пребарување за мајсторство како партнер е лево читање 50 Нијанси на Самоубиство Односи во задниот двор додека пие нивниот втор шише од Каберне Совињон.Кои Се Тие?Кој Сте Вие? "Ние остане жив до едни на други преку континуиран процес на поставување прашања: Кој си ти?Кој сум јас?Што мислиш, треба, мислам, а сакам?Она што јас го чувствувам, треба, мислам, а сакам?На тој начин нашиот однос станува динамична и жив, а не статични и предвидливи." – Шарлот Kasl Јован Gottman е Phil Ivey на односите.Тој верува дека може да ви каже дали ќе се предодредени за развод од гледа можете да комуницирате со вашиот партнер за да нема повеќе од 10-15 минути.Во неговата одлична книга На Седум Принципи за Изработка на Брак Работа, тој зборува за важноста на креирање на љубовта мапи.Ќе се создаде љубов мапата со поставување прашања за да се утврди колку знаете за она што се случува во вашиот партнер е животи.Покер може да биде многу време-интензивна извршување.Ако не се најде време за поставување на прашања и овозможувајќи му на вашиот партнер да се чувствува гледа во врската, тогаш твојата љубов мапата ќе се развие дупки, и вие нема да бидете во можност да се најде својот пат назад во срцето.Пракса секојдневно четирите ветрови казино kankakee скара мени. Check-во ноќните, и од физичка и емоционална гледна точка, да се задржи вашата врска жив и динамичен и ќе ги видите истите резултати на маса.Конфликт "Тоа не е дека прашањата не се задржи доаѓа, или дека ние секогаш се најдат решенија, тоа е дека имаме сигурност и доверба да се седне и да се разговара за било конфликт, знаејќи дека ние ќе бидат сослушани и слушале, знаејќи дека тоа нема да се повлече ни се распаѓа." – Шарлот Kasl.Конфликтот е добра работа, како во нашите односи и на покер масата.Но, тоа е само добро, ако искористување на моќта на вистински начин.Зборувајќи за конфликтот се овозможува на воздухот и светлото да остане во вашата врска.Закопаат со други глупости, и тоа ќе почне да се stink четирите ветрови казино во живо забава. By споделување на ранливост и отворено да се зборува за конфликтот што може да се научи од вашите грешки.Можете исто така да развие поголема разбирање на светоглед на лицето стои под вашиот nukes.Ако може да се застане на другата личност испотени сандали и замислете како тие се чувствуваат, вашата покер игра и врски ќе имаат корист неверојатно.Целиот Живот е Медитација "Како што дознаваме да донесе внимание на она што го правиме, ќе најдеме дека целиот живот е еден вид на медитација.Таму е, едноставно искуството на моментот, а наша задача на духовниот пат е да биде целосно ангажирани во она што се случува токму сега, без пресуда или очекувања." Шарлот Kasl.Еден пријател ме праша како покер играчи мерка за успех.Му реков тоа беше да се игра секоја рака, како оптимално можно поскоро.Ова не е значи подвиг, и да го стори тоа, бара високо ниво на момент до момент на концентрација.Инкорпорирање на дневна медитацијата се на работ исклучите вашите негативни емоции.Тоа го успорува на вас долу, а со тоа и намалување на вртежи доаѓа поголема момент од моментот на свеста.Присуство е сè, и во нашите односи и во покер постои казино во езерото женева.
"Ако бевме целосно буден ние би искуство дека за да се наштети на друг е на штета на самите себе, и дека да му наштети на нас е да им наштети на друг.Не постои поделба.Како што дојде до целосно да се разбере ова, ние стануваме помалку реактивен за другите и одговори без страв или злоба во нашите срца." Шарлот Kasl.Вие сте во кујната расправија со вашата сопруга.Таа е одржување на вашиот пет-месец-стар детето во нејзините раце.Бебето, обично, енергична и jolly, е намуртен и silent.Вашиот партнер е солзи падне во лулка капа.Кој сте вие, повреда во тој момент?Вие сте во покер масата и да почне berating играч, бидејќи тој ја погоди неговата еден-надворешното на реката.Ќе фрли вашите пари во него.Вашиот стол хитови на земјата.Вашиот expletives сепвам секого.Кој сте вие, повреда во тој момент?Условување "научив дека мојот климатизација и очекувањата создадени мојот криза, а не на зборови или дејствијата на другото лице." – Шарлот Kasl Ако можеме да научат да се разбере дека сите ние сме на некој спореден производ на нашите мисли во моментот, тогаш ние се добие за да ја видите чиста убавина на човештвото.Секој е совршен како што се.Секој има вроден капацитет за да стигнат до големи височини.Ако тие се scarred премногу длабоко преку условување на минатото, тогаш можете да научат да најдете прошка.И она што за вас?Како се лузните од вашето минато климатизација влијаат на вашите врски и покер игра?Вилијам Kassouf не може да ти наштети.Тој не може да ве однесе надвор од вашиот чекор.И ако тој не имаат таа моќ, тогаш кој е? "Секој е само да го прават она што тие се условени да се направи." Шарлот Kasl Најде Племе "Парови треба поддршка од заедницата за нивниот живот како двојка." Шарлот Kasl Покер играчи љубов зборува за покер.Никој друг не прави.Истражување на Извор на Постојаната Врска "бракот доаѓа во прв план.Сите други луѓе и настани доаѓаат по бракот.Децата, родителите, работат, и да играат сите имаат најголема корист од брачниот приоритет наместо на брачните жртва, бидејќи бракот е централната единица за сите други процеси." Павле Pearsall.Како divorcee, јас се чувствував на тапи сила траума на игнорирање на овој совет.По ѓаволите, јас падне во истата стапица во мојот втор однос редовно.Бракот доаѓа во прв план.Не покер.Играта обезбедува со слободата дека повеќето работници ќе ги убие за да се сеќавам дека.Откријте Слободата на Почетник Умот "На 'експерт' нема простор да се научат, додека почетник има на ум е слободен да се знае сè.Има цврсти уверувања прави слушање и учење застрашувачки бидејќи ние ризик рушењето на овие цврсто се одржа структури на умот мислиме дека се од нас.Гледаме низ густата објективот на нашите верувања." Шарлот Kasl.Еден дел од совети кои ми помага да одам преку mire на сакајќи да победи аргумент на сите трошоци е да се најде зрно на вистината во туѓа точка на гледање.Тоа е како ставање на pin-от назад во граната.Вашиот партнер престанува да стане непријател; тие се чувствуваат слушнале, и тие стануваат човечко суштество.Не падне во стапицата на размислување ќе се следните Fedor Holz затоа што освои турнирот или две.Не престане да работи, бидејќи на среќа отиде на вашиот пат.Покер може да ви се претвори во еден Бог.Бог знае сè.Не можете да дознаете ако се знае сè.Создаде Повеќе 'Нас' Свест "Кога ќе стане упорит и да го повтори нас, нашата намера е да бидат слушнати.Зборуваме compulsively прикривање на нашата несигурност, се развикам за да ги покрие нашите срам, или да ви даде несакани совети затоа што сакате да се поврзете или да се чувствуваат корисни и важни." Дали сте навистина користење на говор игра за да се добие конкурентска предност?Дали има нешто друго што се случува во брановите?Тоа не е лесно прашање за одговор, па тоа ќе биде било полесно за лице плукање во лицето?Секогаш постои причина зад акција.Вие не треба да знаат што е тоа, но тоа им помага да се знае дека тоа постои.Можете да ги купите копија од Ако, Буда во Брак со Шарлот Kasl, тука.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre постои казино во lafayette la.