може да поседува покер машина во австралија

казино buffets во mesquite невада

Во вторникот вечер, 27 септември, 2017, 17 извонредни поединци и еден работодавач во iGaming индустрија беа crowed "Идоли на Годината" во iGaming Идол 2017 може да поседува покер машина во австралија. Настанот се одржа на Малта најдобрите хотелот Хилтон Малта, каде што 400 гости во црна вратоврска преминал на црвениот тепих и mingled време добредојдовте коктел-прием.По неколку чаши шампањ, гости беа седнати во своите табели за три-се разбира, оброк, додека ужива презентација доставени од страна на еден од настанот е добротворна организација партнери, да се зајакнат за паркинсонова болест.Во текот десерт, Мајкл Caselli и јас доставени вкупно 18 награди со помош на настанот е спонзори, брзо и забавно искуство за сите, со екстра-посебен ви се заблагодарам на поголеми од животот на личноста на моите драги колега на сцената.Најимпресивен набљудување на овогодинешното издание на iGaming Идол беше огромен раст тоа има доживеано од минатата година, директен резултат на организаторите' посветеност на настанот и што значи тоа за индустријата.Следната година ние се надеваме да се види на проширување на iGaming талент признаена од Малта и пошироко и прилив на гости од целиот свет.Оваа година победници може да се гледа на iGaming Идол веб-сајт во прилог на подолу и за оние кои сакаат да се доживее вечер во целост, live stream на церемонијата на доделување награди може да се најде на настанот е Facebook страница може да поседува слот машина во канада.

Congrats на сите победници и ние со нетрпение очекуваме да 2018 е рата на овој прекрасен и уникатен прослава на индустријата талент!Филијалата Менаџер Идол на Годината: Лаура O "Black", Г-дин Зелени Бизнис Интелигенција Идол на Годината: Андреј Galea, NetRefer Казино Производ Идол на Годината: Алан Brincat, Quasar Игри на Дизајн и Корисничко Искуство Идол на Годината: Мартин McDonald, да се Придружите на Игри Согласност и Регулирани Пазари Идол на Годината: Ewout Wierda, Videoslots Услуги на Клиентите Идол на Годината: Виктор Mardberg, Џекпот Радост Група HR Менаџер Идол на Годината: Roberta Geres, Г-дин Зелена Измама & Ризик Идол на Годината: Даниел Buttigieg, Apco Плати Живо Казино Дилер Идол на Годината: Joscelyn Џејмс Симулациите, NetEnt Менаџер Идол на Годината: Lahcene Merzoug, Потсетуваат на ОПТИМИЗАЦИЈА/СЕМ Идол на Годината: Шон Bianco, Quasar Игри Спортски Производ Идол на Годината: Тамара Caligari, Tipico Талент Стекнување Идол на Годината: Jakoba Wallof, NetEnt Техника Back-End Идол на Годината: Ентони Sammut, NetEnt Технолошки Пред Крајот на Идол на Годината: Курт Aquilina, PlayNgo VIP Менаџер Идол на Годината: Стив Degiorgio, Џекпот Радост Група Особениот Придонес на Годината: Робин Ramm Ericson & Gustaf Hagman, LeoVegas Работодавач на Годината: Catena Медиуми Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre може да поседува слот машина во тенеси.