казино buffets во mesquite невада

боно де bienvenida покер гревот deposito

DraftKings и FanDuel присуствуваа на Информативен Претрес одржан од страна на Собранието на Комитетот на Невладина Организација во средата да се јавите на пратениците да помине значајни и "common-sense" законодавство за дневниот фантазија спорт (DFS) пазар.Свежи исклучување на она што е веројатно пораз во Њујорк, две водечки DFS оператори pleaded со Сакраменто пратениците да учат и да научат за тоа како нивните услуги работа пред брзаат да било правно расудување.Поранешниот Масачусетс јавниот Обвинител Марта Coakley, кој сега работи за DraftKings, изјави оние во присуство, "Ние не сме велејќи дека не направи ништо.Ние сме само велејќи го земе во разумен, внимателен начин." Калифорнија законодавната власт е официјално adjourned до Нова Година, но тоа не го запре DFS powerhouses од покажувајќи лице на повик за расправа на оваа недела.Тоа е прилично разбирливо со оглед на Калифорнија е најнаселениот на 50 држави и дом на речиси 40 милиони луѓе.За секојдневна фантазијата да се продолжи со брзиот раст, операторите не можат да си дозволат да изгубат правна надлежност во дополнителни држави, особено оној големината на Калифорнија.Како што е често случај кога станува збор за коцкање грижи, Невада го водеше начинот на утврдување дека секојдневно фантазија спорт претставува коцкање и затоа е нелегално и според законот на државата казино buffets во mesquite невада. "Ова е и коцкање и спортски базен обложување," Невада јавниот Обвинител Адам Laxalt рече во октомври казино buffets во рено невада. "Не мислам дека некој сака да го затвори нов и профитабилен бизнис.Но, начинот на Невада законот во моментов е напишано, тие не се вклопи." Њујорк јавниот Обвинител Ерик Schneiderman не трошете премногу време следниве Laxalt водството.За помалку од еден месец подоцна, Schneiderman рече, "Кога голем, нелегално коцкање операција експлодира во Њу Јорк ... тоа не беше дури и се сомневал дека мојата одговорност беше да се преземе акција." Schneiderman нареди DFS бизниси да престане со работа во Њујорк.На жалби судија има дадено итен остане да DraftKings и FanDuel до јануари 4, но Schneiderman е во голема мера се очекува да имаат последниот збор. Laxalt и Schneiderman се и двете се под импресија дека DFS се игри на среќа, наместо на вештина, но DraftKings и FanDuel тврди дека против расудување во средата. RotoWire Претседателот и Претседателот на Фантазија Спорт Трговска Асоцијација Петар Schoenke сведочеше дека освојувањето на натпреварот бара "судот одлуки вештини слични на тренер или генерален менаџер." Тој исто така додаде дека како и спортот воопшто, DFS успехот бара пракса казино buffets во shreveport луизијана. DraftKings адвокат Грифин Finan furthered, "Овие се игри на вештина, вештина која ги наградува познавање на спортот." Assemblyman Адам Сива (D-Округ 21), олово се залагаат за Интернет игри на среќа во Калифорнија и законодавецот, кој се нарекува DFS слух, се чинеше поддршка на донесување прописи за да го надгледува секојдневно фантазија веб-сајтови, наместо на ставање на пресудата во рацете на државниот Обвинител Kamala Харис.Греј рече дека тој е во потрага за "да се движат напред со ефикасна и добро мислев закони кои ќе ги заштитат потрошувачите кои користат секојдневно фантазија спортски веб-сајтови во Калифорнија." "Секојдневно Фантазија Спортско обложување се случува во Калифорнија... Ова е решен индустрија, чии приходи е во милијарди долари," Сива склучен. боно де bienvenida покер гревот deposito.