казино buffets во shreveport луизијана

боно де казино гревот deposito мексико

Јамајка е подготвен да скокаат на одборот на онлајн коцкање воз, со владини министри предлагање на одржливи законодавство што ќе им овозможи на владата да собира даноци и наплати лиценцирање надоместоци за интерактивни казина работат во земјата.Говорејќи на 7 Карибите Игри Show & Самит, кој се одржа минатата недела во Montego Bay Конвенција Центар, Audley Шо, Јамајка министер за финансии и јавната служба, рече iGaming е брзо растечка индустрија, и повика за островска нација за регулирање на моментално недозволени пазарот, и профит од тоа.Тој објасни зошто владата се одлучи да се движи напред агресивно со законодавството да ја легализира онлајн коцкање казино buffets во shreveport луизијана. "Тоа ќе ни овозможи да подобра позиција Јамајка да ги искористат предностите на новиот производ придонеси кои сега се карактеризираат глобалната сцена, како што се интернет и мобилни игри, кој вклучува виртуелен и фантазија обложување," Шо рече на конференцијата, според Јамајка Служба за Информации боно де bienvenida покер гревот deposito. "Тоа, исто така, ќе се обезбеди на властите со флексибилност да ги водат и да промовира продолжение раст на секторот", рече тој Според Шо, на iGaming законодавство ќе се јавам за формирање на Јамајка Игри Комисија (JGC), која ќе го надгледува сите обложување на островот.Предложените чадор регулаторна агенција ќе се консолидираат ресурси и надзорни надлежности на три тековната субјекти, Обложување, Игри на среќа и игри на Среќа Комисија, Јамајка Трки Комисија, и Казино Игри Комисија.Известување од конференцијата не се открие било формално предложи даночна стапка или однапред лиценцирање надоместоци за онлајн игри.Претходните напори да облик игри во Јамајка имаат приоритет релативно ниски даноци да помогне да се направи казино места атрактивни за потенцијалните инвеститори, а ниско игри данок беше еден поттик.Кога Јамајка најави планови за да се овозможи интегрирано казино места во 2012 година, бил дојде со одредбата дека бруто игри на приходи ќе се оданочува 10 проценти.Тоа е значително помал отколку на друго место во светот, каде стапки на данокот на добивка од 15 до 30 проценти биле испробани.Изградбата почна на две земјиште базирани на интегриран казино одморалишта, Прослава Јамајка и Хармонија Залив, но, финансиски успеси и за двата од нив имаат намален развој, напуштање на владата кратко на првично предвидените приходи.Шо не велат дека владата ќе треба да се одреди каков тип на врска закон се одобрува iGaming во Јамајка ќе се бара помеѓу интернет игри оператори и на земјиштето,-врз основа на дозвола казино субјекти.Јамајка изменет со своите игри во законот, во 2014 година за да се овозможи Caymanas Парк, земјата е единствена parimutuel коњ песна и sportsbook, да се земе влогови преку текст и мобилен телефон.Тие, исто така, отвори обложување на syndicated трки од НАС песни кои нудат меѓудржавни wagering.Овие вклучуваат Санта Анита Парк во Калифорнија, Филаделфија Парк (Parx Трки), Њујорк е Saratoga Трка Разбира, и Belmont Парк, домот на третиот и последен натпревар на Тројна Круна.Овие потези да му се предадат на технолошкиот развој, кои го прават коцкање полесно помогна да расте приходи во Кингстон-област песна, да $77.5 милиони евра во 2016 година, а 12 проценти скок од година-over-година. боно де bienvenida гревот deposito казино.