концерти на gila реката казино

покер чип значење во malayalam

ЛОНДОН (Мај, 2016 Година) за Акција, која се организира портфолио на пазарот водечки бизнис до бизнис настани во меѓународната гејминг индустријата, вклучувајќи МРАЗ Целосно Игри (Лондон), EiG (Берлин) и GiGse (Сан Франциско), е именувана Спектар на Игри Група како Глобална Советодавни Партнер.Стратешкиот сојуз помеѓу две организации, со што ќе се зајакне широчината и квалитетот на нивните брендови, кои се движат од игри конференции за регулаторни услуги концерти на gila реката казино.

"Во нашата нова улога, Спектар што ќе се зајакне Акција глобалното лидерство во игри настани, сугерирајќи теми кои оваа индустрија мора да останете информирани за, и сугерирајќи остроумен јазик квалификуван да обезбеди важни насоки," изјави Спектар генерален Директор Мајкл Полок.Спектарот на Управниот Директор, Фредерик Gushin додаде: "Ова стратешко партнерство комбинира нашето знаење на игри закон, регулатива и операции со Акција е сигурен стигне и неговата заложба за производство на настани од највисок калибар.Спектар и неговите соработници – Спектар-јас, Спектар Азија и Спектар на Игри Капитал – се служи влади и приватни клиенти во пазарите кои се движат од Сингапур на Кипар, кои работат во вкупно 36 држави и 45 земји." Кејт Комори, генерален Директор одговорен за Акција гејминг портфолио на брендови, верува дека стратешки алијансата претставува добра вест за одгледување на меѓународната заедница на игри професионалци кои имаат пристап до организацијата на производи и услуги.Таа објаснува: "Во сè што правиме, ние работиме во партнерство со индустријата засегнати страни за да се осигура дека ние испорачуваме настани, теми и искуства кои се современи и кој обезбеди вистинска комерцијална вредност.Спектар е добро почитуван, меѓународна компанија на игри специјалисти и способноста да се опфатат во оваа огромна резерва на знаење и контакти ќе се докаже непроценливо концерти во четирите ветрови казино. "Игри е постојано менување на пејзажот и ние ќе се работи со тим на Спектарот за да помогне да се идентификуваат најважните теми, сигурно на повеќето релевантни кои создаваат јавно мислење и да отидете на регулаторната терен.Спектар, исто така, ќе придонесе за содржината со говорејќи на, ублажуваат и chairing релевантните сесии низ нашите брендови." За Спектар на Игри Група: Спектар е независно истражување, анализи и стручни услуги фирма служат на приватниот и јавниот сектор клиенти низ целиот свет.Својата база на клиенти ги вклучува владини агенции од Сингапур до Западна Вирџинија и Масачусетс, големи хартии од вредност фирми и комерцијални и племенски игри оператори.Спектар врши игри анализа во области од Макао и Јужна Кореја да се пазари во U. и на други места.Своите услуги ги вклучуваат регулаторните и поради-анализа услуги, на интернет игри на среќа и јавната политика да изводливост и економско влијание студии.Спектар е водечки производител на игри конференции и, исто така, произведува SPECTRUMETRIX, а suite на публикации со подобрена, веб-базирани, динамичен верзии на нашите различни извештаи кои игри оператори, производители на опрема, аналитичари, инвеститори, регулатори, адвокати и други игри поврзани со професионалци дошле да му верувате.Спектар ко-произведува Источниот Брег Игри Конгрес, неодамна се одржа во Атлантик Сити, њу џерси.Спектар е, исто така, Извршниот Директор на Националниот Совет на Законодавците од Игри Држави (NCLGS), која ќе се одржи својата лето состанок јули 29-31 во Бостон Marriott Њутн.За повеќе информации, посетете ја www.nclgs.org концерти на француски лижат казино. About Акција Настани: Правни игри – вклучително и лотарии – постои во 250 јурисдикции и се очекува да порасне до US$535bn (бруто игри принос) од страна на 2017. Акција Настани зазема уникатна позиција во овој сектор, обезбедување на целосен спектар на услуги на глобална индустрија, вклучувајќи изложби, конференции, техничка обука и дигитални информации.Акција гејминг брендови се доставуваат на глобално ниво и да привлече повеќе од 35,000 клиенти годишно во локации од секој континент.МРАЗ Целосно Игри е најголемиот светски игри технологија изложба.Во 2016 година ревидираниот присуство на 28,487 беше извлечен од 150 земји.Акција, исто така, организирање на светски познатиот iGaming настани, EiG (Берлин) и GiGse (Сан Франциско), како и утврдените Светот Регулаторната Брифинзи и Игри Конгреси во Бразил и Јапонија.Доставување на мулти-ниво на обука за игри професионалци од 2007 година, Тотално Игри Академијата има цврсто се позиционира себеси како лидер во индустријата за обука преку интернет и земјиште базирани платформи и сега се нуди обука во казино управување, онлајн игри, спортски обложувања и анти-пари laundering покер чип значење во malayalam. TotallyGaming.com е онлајн заедница за индустријата.Медиумите Прашањата: Jo Mayer – [email protected] +44 20 7384 8121 Спектар на Игри Група Медиуми Контакт: Мајкл Полок [email protected] Тел: 609-926-5100 Мобилен: 609-233-9590 www.spectrumgaming.com Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.