најдобри слот машина апликација за победа вистински пари

blackjack strategy chart hit soft 17

Главниот извршен ДИРЕКТОР на Нов Зеланд и Австралија казино оператор SkyCity Забава Група има tendered неговата оставка.Рано во четвртокот, SkyCity најави дека извршен ДИРЕКТОР и Управниот Директор Најџел Морисон (на сликата), ќе се повлекува надолу ефективни 29 април најдобри слот машина апликација за победа вистински пари. Претседателот Крис Moller рече SkyCity одбор и Морисон бил разговара за формално ред план од септември и сите партии се јавуваа на времето беше во право да се повлече чкрапалото.И покрај тоа што очигледно поминаа изминатите седум месеци превидување на овој ден пристигнување, SkyCity допрва треба да се идентификуваат Морисон е постојана замена.Наместо тоа, SkyCity одбор е назначен на компанијата НЗ COO Јован Mortensen како привремен извршен ДИРЕКТОР, додека пребарува за Морисон е наследник blackjack strategy chart single deck. Moller рече Mortensen имаше "долго потекло во забавната индустрија, вклучително и во-длабочината на искуство во игри операции и казино управување, и заработил почитување на Одборот на неговата позиција како COO нов зеланд." Moller рече Морисон имаше "направи одлична работа" за време на својата осум години мандат, кој бил сведок "невиден раст на SkyCity е меѓународен бизнис", како и проширување на компанијата ексклузивни казино лиценци во Окленд и Аделаида.Морисон тој рече дека е "силен за да земе пауза" од она што тој го опиша како "неверојатно бара работа." Морисон истакна дека тоа е добро време да се напушти, со оглед на компанијата беше излетаат "евиденција на приходите и профитот и осум-годишно рекордно висока цена на акција." SkyCity е акции се зголеми за 12% од почетокот на годината.Морисон се приклучи SkyCity во 2008 година после неколку години, како CFO на Макао казино оператор Галакси Забава Група.Пред тоа, тој ќе помина шест години како ДИРЕКТОР на Австралија Сојузна Група, која работи во две казина во Тасманија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre blackjack strategy chart soft 17.