гревот град казино без депозит бонус

роден да се прошетаат блек џек били

Велика БРИТАНИЈА коцкање индустрија засегнатите страни се нудат претпазливи реакции на гласини дека владата планира да ја забрани сите дневни ТВ коцкање рекламирање.Во петок, на Тајмс весникот цитира анонимен високи функционери во владејачките Tory владата велејќи дека на Одделот за Култура, Медиуми и Спорт (се DCMS) претстојните преглед на фиксна шансите обложување терминали (FOBT) исто така, ќе вклучува вкупно забрана на ТВ коцкање недвижности пред 9pm пресвртница.Реакцијата е брза од засегнатите страни, со многу истакнувајќи дека владата допрва треба да се потврди дека тоа планира FOBT преглед, а камоли дека коцкање реклами ќе бидат дел од оваа преглед.На DCMS портпарол рече само дека таа продолжи да ги следат постоечките коцкање контроли и ќе го "преземат акција, ако е потребно." Далечински Коцкање Асоцијација (RGA) извршен ДИРЕКТОР Clive Hawkswood истакна дека тоа беше само минатата година дека DCMS објави резултатите од своето преглед на рекламирање прашање, кое се најде доволно докази за да се оправда за изменување и дополнување на постојните правила гревот град казино без депозит бонус. Hawkswood рече дека е "малку тешко да се справи со" идејата дека новите правила се оправдани врз основа на нечија "стомакот реакција" за да го согледува проблемот гревот градот 2 покер сцена. Ladbrokes " медиумите директор Дејвид Вилијамс одекнуваше на овој став, велејќи дека тоа ќе биде "неочекувано и невообичаено за комисија друг широка преглед и да се очекуваат различни резултати." Сакаат да останат на власт е добра страна, Wiliams додаде дека букмејкерот ќе "сепак соработуваат целосно" со какви било идни ревизии.Портпарол за broadcasters' Рекламирање Асоцијација рече дека ќе добредојде "нови докази околу рекламирање коцкање", но забележа дека велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија статистиката покажа дека не постои "значително зголемување на проблемот коцкање" стапки и покрај неодамнешниот бран во коцкање рекламирање.Како таква, тоа се чинеше дека анти-коцкање групи притисок за нови ограничувања беа "во потрага да се направи точка." Велика БРИТАНИЈА трки индустрија рече дека ќе бара изземање од натамошното curbs на коцкање рекламирање.Британскиот Horseracing Орган (BHA) рече трки "ќе бидат обединети во правење на силни репрезентации за изземање .. на товар де надополнување geant казино. базира околу трки е очигледна меѓузависност со обложување во споредба со други спортови, како и природата на неговата ТВ пренос." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre роден да се прошетаат блек џек били.