змеј спин слот бесплатни онлајн златна грутка

проблемот коцкање ефекти врз семејството

Њу Џерси гласачи ќе одлучи дали да го овласти казина надвор од Atlantic City по државните законодавци одобри мерка со потребната маргина.Во понеделник, на избраните членови и на државниот законодавен комори фрлија гласови на предлогот да се изгради две казина во две различни земји во северна половина на државата.Во двата случаи, записи беа одобрени од страна на потребните 60% supermajorities да се обезбеди референдум прашање ќе се појави на овој ноември изборната ливче прашуваат избирачите без разлика дали или не да се измени држава, уставот за да го завршите AC е казино монопол.Како и за тоа како ноември глас може да оди, а Rutgers-Eagleton анкета објавен минатата недела го покажа гласачи во голема мера се подели на прашањето,, со 49% наспроти казино проширување и 44% во корист змеј спин слот бесплатни онлајн златна грутка.
Ominously, истата анкета се најде само 22% поддршка за идејата дека "Атлантик Сити е најдобри денови допрва треба да дојде." И поддржувачи и противници на казино проширување се очекува да водат жестока лобирање битка во пресрет на ноември и гласот.Атлантик Сити градоначалникот Не Старател јавно rubbished законодавците' убедувањето дека дел од новиот казина' даночните приходи ќе одат за развој на AC е не-игри удобности, предвидуваат дека три од AC осум останатите казина ќе се затвори ако се соочуваат со ново во државата конкуренција змеј слот машина со orbs. AC КАЗИНО ПРИХОДИ одбиените топки ВО ФЕВРУАРИ Зборува на оние осум казина, тие се изјасниле нето тули и малтер игри приходи – не вклучувајќи го и месец онлајн коцкање приходи дестинации – зголемувањето на 13% на $190m во февруари, убав враќа од јануари е inauspicious почетокот на годината.Шест од осум казина беа нето-скопје во февруари, предводена од повеќегодишни врвот куче на Borgata, што видов на приходите пораст 30.6% до $58.6 m, точно на два пати во $29.3 m (+7.1%) заработени од второпласираниот Harrah ' s.На трето место finisher Цезар беше еден од февруари две губи својства, паѓа 8.3% на $22.6 м.Остатокот од областа заврши како што следува; Tropicana ($22.1 m, +13.8%), Bally е ($17.1 m, +19.3%), Златна Грутка ($15.6 m, +7.9%) и Установи ($12.4 m, +16.1%), додека борејќи се Заборава на Таџ Махал беше месец други decliner, паѓа 0.2% до $12.1 м.ФЕВРУАРИ ДОБАР МЕСЕЦ СИТЕ ОКОЛУ AC не беше само казино на пазарот во црна во февруари.На десетина казина во соседните Пенсилванија пријавени слот машина приходи до 9.3% до $200.2 м.Во импресивна покажуваат на солидарност, сите 12 казина се во позитивна територија за месец, со Parx Казино врвот на топ листите, како и обично со $33.1 м.Во Мериленд, на државата пет казина пријавени приходи од $93.3 m во февруари, а 12.7% подобрување во однос на истиот месец минатата година.Топ оператор Мериленд во Живо!пријавени приходи се издига од 15% до $54m додека Потковица Казино Балтимор стекнато 8.8% до $25m.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre змеј спин слот за слободен онлајн.