казино театар планината pocono пенсилванија

дали неискористените осигурач слотови моќ

Кинеските власти го започнаа кривична истрага во Азија Пацифик Покер Турнеја Nanjing Милиони според новинарите кои работат за Светскиот Игри Група казино театар планината pocono пенсилванија. 50 нијанси на сива боја.Се обложувам PokerStars се сакаат што тие имаа само една сенка на црно.Според вести кои произлегуваат од Светската Игри Група, PokerStars, и нивните Азија Пацифик Покер Турнеја (APPT), би можеле да бидат предмет на кривична истрага, по Кина телевизиски радиодифузер видео надзор пријавени хостинг на APPT Nanjing Милиони како "кривични настани".Настанот беше откажана, во текот на четвртиот ден на акција, по полиција упаднаа на Wutaishan Спортски Центар во Nanjing казино театар планината pocono pa. Од 2300 играчи веќе се преземат нивните седишта, што го прави еден од најголемите турнири некогаш да се одржи надвор од сад.Шефот на одделот за Корпоративни Комуникации и за двете Amaya Inc.и PokerStars, Ерик Hollreiser издаде изјава во пресрет на нарушување казино театар la grange на ле locle.
"По три многу успешни денови на турнир во покер, организаторите на Nanjing Милиони одлучи да се одложи настанот, со цел да даде одговори на прашањата од локалната власт.Турнирот беше санкциониран од страна на локалната самоуправа преку Jiangsu Провинциски Шах Спортски и Асоцијација се одржа во Jiangsu Wutaishan Спортски Центар, службен Олимписки место.На самиот настан беше организиран и управуван од страна на локалните покер оператор, Ѕвезда Покер Клуб, а спонзорирани од страна на APPT Кина.Ние сме во контакт со Ѕвезда Покер Клуб и се бараат дополнителни детали.Организаторите се издаде изјава извинува за непријатностите и да планирате да го продолжите турнир во блиска иднина." Според извештајот во Светот Игри Група, на настанот ќе не сега се повторно, и тоа, исто така, укажува на тоа дека се купи-во пари ќе бидат вратени.Тоа е, рече дека турнир привлече голем број на висок профил Кинески ѕвезди вклучувајќи пејач Ванг Фенг, и Олимписки златен medalist е Qiu Jian и Чен Чи.Конфузија владее, и тоа е лесно да се види зошто.На Nanjing Милиони не е прв живеат турнир ќе се одржи во Кина, и домаќин на настанот не беше точно на трговска тајна.Светот Покер Турнеја (WPT) се одржа настани на Hainan Островот, и на APPT постави нов рекорд кога во Кина Чен Qin поразен 2,732 учесници во некогаш најголемиот настан се одржа надвор од НАС.Во Пекинг Милиони одржа во Пекинг Ѕвезда Покер Клубот во текот на летото 2014 "Тоа е историски недела дали неискористените осигурач слотови моќ. APPT Претседателот на Дени McDonagh рече во пресрет на тој настан, "Не само рекорд себе, но, како тоа може да се промени во иднина пејзажот за покер во Кина." Се претпоставува неговата понуда ќе биде малку повеќе шарени оваа недела.Свет Игри Група вели дека тие биле во контакт со McDonagh, и тој се уште е во Кина зборува на правен тим.Ние ќе ви донесе повеќе вести на овој настан како што е тоа во ролни.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.