големиот паѓа казино шатл услуга

колку слотови на крт езеро казино

Се справи гледа Pariplay'sone-на-на-kindinteractive игри systemeyeON валани надвор atNorth Америка е најголемиот одморалиште казино големиот паѓа казино шатл услуга. 5 февруари 2018 – Pariplay Ltd., игри технологија компанија служат онлајн земјиште и-врз основа на казина, iLotteries и iGaming брендови, има најави голема технологија партнерство со Foxwoods Одморалиште Казино, на Конектикат resortand казино комплекс ownedby на Mashantucket Pequot Племенски Нација.

Foxwoods има усвоено Pariplay е земјата-кршење интерактивни игри платформа eyeON, дозволувајќи им на гостите во Северна Америка е најголемиот одморалиште казино да уживаат дигитални игри на имот, предмет на потребната легислатива и регулаторни преглед и одобрување колку слотови во mgm националните харбор. Pariplay е eyeON беше доделена Игри Меѓународни Лаборатории (GLI) сертификација во 2015 година,и сега ќе се обезбеди Foxwoods Одморалиште Казино е седум игри подови, четири наградуваниот хотели и над 35 ресторани, со сите опфаќа, интегрирани дигитални игри искуство.Дополнување Foxwoods казина' огромна колекција на over4,100 слот машини и 250 игри маси, eyeON ќе го задржи гости ангажирани на имотот 24/7 преку обезбедување пристап до стотици дигитални игри преку Foxwoods-брендирани мобилна апликација и web портал.За превземање на гостите' сопствени таблетите или паметните телефони, или достапни на web,, на eyeON omni-канал платформа користи возраста и идентитетот верификација технологија, стабилна одговорен игри карактеристики, и latestgeolocation и околина технологии за да се утврди локацијата на Foxwoods гости.Од казино бар да хотелска соба кон базен,гости mayuse системот за облог реално пари на state-of-the-art Pariplay-развиена slots казино, вклучувајќи брендирани наслови како Atari® Понг, X-О Manowar®, и Atari® Астероиди, како и оригиналните термини како Џек во Кутијата и домашни Миленици, заедно со голем број содржини од трети страни интегриран од голем број на играта производители.eyeONcan исто така, обезбеди гости со вистински пари, инстант победи, нула картички и бинго игри развиена во куќата од страна на Pariplay.Платформата и понатаму се проширува Foxwoods' казино кат, нудејќи им на клиентите широк спектар на трети лица содржина од verticals надвор од опсегот на одморалиштето е физички имот, вклучувајќи го и содржина како виртуелен спорт wagering, живеат маса игри и инстант турнири колку слотови во morongo казино.

Gili Lisani, основач и извршен ДИРЕКТОР на Pariplay Ltd., рече: "Интерактивни игри на среќа се критичен фактор на раст на земјата-врз основа на казино индустријата во САД.Ние се чувствуваме дека растот е closelytied на просториите интерактивни игри со користење на мобилни уреди, и нашите eyeON производ останува пионерски производ во овој простор.Нашето партнерство со Foxwoods, еден од светските водечки земјиште-врз основа казино групи, овозможува Pariplay да се покаже нашиот лидерски потенцијал како значаен технологија играч во НАС игри колку слотови на крт езеро казино. Pariplay речиси сигурно ќе игра aninstrumental улога во својот дигитален иднина". Сетх Млади, Директор на Онлајн Игри на Foxwoods Одморалиште Казино, рече: "Ние сме возбудени да се здружат со Pariplay и поткрепа на нивните worldclass интерактивни игри платформа да се постават темелите за нашиот влез во САД е iGaming пазарот.На Pariplay на просториите решение е возбудлива нова простор што ќе им овозможи на нашите гости и да се игра насекаде која е правно дозволена, и ќе ни овозможи да се подготват за пошироки можности надвор од четирите ѕида на физичка сопственост.Развој на интерактивни игри на програмата е следниот чекор во Foxwoods' заложба за обезбедување на постојано проширување на опсегот на услуги за да одговара на променливите потреби на нашите гости, и да се продолжи да се биде прв на пазарот со уникатни искуства за посетителите.Тоа е исто така одличен нови деловни можности за оваа организација, и со прокси државата Конектикат, како iGaming покажа својата способност да и се вози на нови приходи и зголемување на операциите на тули и малтер објекти.Ова е голем чекор напред за Foxwoods, еден од САД е водечка игри и забава брендови." За Pariplay Ltd најдобри во слот enchantments minecraft. Pariplay Ограничена е водечки провајдер на Интернет Игри на среќа Системи, нудејќи state-of-the-art, во куќата развиена гејминг платформи и Интернет игри, како и интегрирани трети лица игри од водечките индустриски компании.Основана во 2010 година, нашиот тим има над 50 игри expertswith канцеларии во Тел Авив, Израел, Софија, Бугарија и Гибралтар, изградена на поддршка на нашите клиенти барања во динамична и конкурентна средина.Групата е лиценциран и регулирани од страна на Гибралтар Коцкање Комисија, Alderney Коцкање Контрола на Комисијата и од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија.Нашите Игри Системи, RNG и сите игри се сертифицирани и тестиран од страна на водечките лаборатории за тестирање и да ги задоволи highestindustry стандарди за онлајн игри тестирање и сертификација на производи.Како бизнис-на-бизнис услуги на игри на вештина и шанса, Pariplay целосно ја разбира важноста на одговорни игри и има имплементирано политики и алатки во рамките на своите системи и игри да се обезбеди индустрија-водечки забава во општествено одговорен начин.Системот е комбинација идентитет верификација со возраста верификација и гео-Локација на услугите за да се утврди дали поединец ги исполнува минимум старосна граница и е пуштен во рамките на одредена територија. Pariplay има имплементирано повеќе одговорни игри алатки за да се исполнат различни регулаторни стандарди и се предвидени играчи со софистицирани самоисклучување алатка која им нуди лесен начин да управуваат со нивните игри навики.Контакт Информации Gili Lisani извршен ДИРЕКТОР Pariplay Ltd. E-mail: [email protected] веб-Сајт: www.pariplayltd.com Скопје: https://www.linkedin.com/company/pariplay-limited За Foxwoods Одморалиште Казино Од 1992 година, Foxwoods Одморалиште Казино има понудени гостите Чудо На Тоа Сите како премиер одморалиште дестинација во Североисточниот регион.Како најголем одморалиште казино во Северна Америка, Foxwoods нуди широк спектар на игри во шест казина; ААА Четири Дијамант хотели, ресторани од гурманските да се брз сервис, светски познатиот бањи, наградуваниот голф, state-of-the-art театри, ексклузивни трговците на мало и free-to-игра онлајн казино игри во FoxwoodsONLINE.com.Совршен за двете рекреација и бизнис, Foxwoods обезбедува модерен и разноврсна конвенцијата и простор за состаноци да кисна нов живот во било кој состанок или на настан. Foxwoods Одморалиште Казино е во сопственост и управувани од страна на Mashantucket Pequot Племенски Нација.За сеопфатен поглед на Foxwoods Одморалиште Казино и Mashantucket Pequot Племенски Нација посета Foxwoods.com.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри во слот enchants непријателските.