она што е zynga покер чипови

morongo казино правни коцкање возраст

Бис Бостон Харбор, Дин Одморалишта " првиот НАС казино се наоѓа надвор од Лас Вегас, отворен на 23 јуни и е веќе блиску да се целосно екипирани.Пред отворањето на $2.6 милијарди integrated resort, се очекува местото на одржување ќе создаде до 5.000 работни места.Во јуни сам, Бис Бостон Харбор имаше персонал од околу 5,000, или повеќе од половина од вкупниот број на создадени работни места во Масачусетс во шестиот месец од годината.Тековната headcount на Дин сопственост престојува во 4,982 со друг 220 работници во процес на се onboarded.Друг 64 позиции се уште да биде исполнет.Ние сме се подготвени, така што кога ќе се воведат повеќе табели игри, ќе имаме соодветни кадровски," рече Бис Бостон Харбор Претседателот Боб DeSalvio во интервју со Еверет Независни она што е zynga покер чипови. "Ние се трудиме да обезбеди повеќе игри што потрошувачите би можеле да се гледа for. By имањето на повеќе дилери, ние ќе бидеме во можност да имаат повеќе ниско ниво на игри кои некои клиенти се бараат." Бис Бостон Харбор има над 3,100 слот машини, 144 табела игри и покер соба со 88 маси.Со игри областа на 210,000 квадратни метри, казино е поголема од Дин и Бис на Лас Вегас Лента.Кога Масачусетс, пратениците гласаа во 2011 година да го одобри казино игри, очекување беше дека индустрија конечно ќе се создаде од 15.000 работни места во Заливот Држава.Дури и ако Бис Бостон Харбор рампи до 5,300 места, дека ќе ја напушти државата помалку од претходната прогноза за гејминг индустријата работни места, бидејќи Plainridge Парк Казино (ППЦ), на слотови-само местото, и MGM Спрингфилд се комбинираат за околу 5.000 работници.Во јули, својата првиот полн месец на работење, на Дин место во Еверет, Маса.генерирани бруто игри приходи (GGR) од $48.57 милиони евра, со што се совпаѓа се издига до $52.48 милиони минатиот месец.Спротивно на тоа, MGM Спрингфилд, кој неодамна го прослави својата прва годишнина, има scuffled.Дека имотот дојде во добро помалку од очекува првата година GGR на $418 милиони и отпуштени некои од вработените претходно оваа година она што е нулта вредност во рулет. MGM Спрингфилд не е само Нова Англија игри сопственост чувство на топлина од нови Дин место.Минатиот месец, Близнак Река во Светот Стопанства, операторот на Род Ајленд две казина, соопшти headcount намалување се должи на доделување на приходи по отворањето на Бис Бостон Харбор.Дин прогноза својата Масачусетс сопственост може да објавите GGR на $800 милиони евра во првите 365 дена во бизнисот.Дин директори имаше насочени есен период како на времето на пазарот своите Масачусетс сопственост на меѓународни клиенти она што е зона покер bovada. DeSalvio рече дека некои од оние покровители се веќе во посета на Бис Бостон Харбор ,како и повеќе насочени маркетинг напори насочени кон не-американските посетители е претстојниот.Меѓу неодамна испратени отворени работни места во integrated resort се игри и маркетинг analytics менаџер, состанок на извршниот директор, маркетинг аналитичар, покер дилер, sommelier, и голем број на храна и пијалаци улоги. morongo казино правни коцкање возраст.