е покер добро за вашиот мозок

казино во дабови тревник ил

Арканзас гласачи ќе го кажат своето дали да се легализира казино коцкање во државата, по државата е највисок суд го погоди по еден пар на правни предизвици со казино противници.Во четвртокот, на Арканзас Врховниот Суд ја одбил две тужби бараат да го блокира казино прашање на оваа ноември изборната гласање.На прашањето, познат како Прашање 4, бара од гласачите, дали тие сакаат да се измени држава, уставот за да во ред со две нови казина и да ги прошират игри опции на двете постоечки тркачката патека казина.Издание 4 беше инсталиран на гласање по петицијата се вози со Возење Арканзас Напред (DAF) на универзитетско ниво, а лоби група финансирана од две Оклахома племенски групи, Quapaw племе е Низводно Развој Орган и Cherokee Нација Бизниси ДОО.Прашање 4 беше предизвикана од Обезбедување на Арканзас " Иднината, ривал, лоби групи, составени главно од верски групи кои тврдеа дека прашањето е текстот беше двосмислен и принудени на избирачите да "се шпекулира" на она што гласање " да " ќе значи за државата.Граѓаните за Локалните Избор, група составена од жители на четирите Арканзас окрузи, кои ќе бидат директно засегнати од 'да' гласањето, поднесени свој предизвик на Прашање 4 е покер добро за вашиот мозок.

Овој костим обвинет дека на гласачкото ливче наслов и популарна име на предложениот амандман не е доволно да се опише детали за гејминг промени.Во четвртокот, Врховниот Суд ја одбил двете костуми, велејќи претходните случаи имаше утврди дека ливче наслов "не треба да се вклучат сите можни последици или влијанија на предложената мерка," и дека на гласачкото ливче наслов "доволно ја известува јавноста на амандман има за цел и делокруг и за нејзините последици." Судот слично пресуди дека Издание 4 е зборот беше доволно јасен за да се обезбеди гласачи може да направи разумна и информирана одлука.Разбирливо, corks се појавуваат надолу на ДАФ штаб, каде бранителот Нејт Челик издаде изјава се заблагодари на Судот и предвидуваат дека Арканзас гласачи ќе "гласаат за да се задржи казино забава долари во нашата држава, кога тие го дадат својот глас на 6 ноември." Како што е напишано, Issue 4, исто така може да се отвори државата за правна спортски обложување на четири игри места од редефинирање 'казино игри" да се вклучуваат wagering.Слична спортски обложувања одредба е одговорен за Арканзас Врховниот Суд впечатлива по последниот обид во казино ливче прашање во 2016 година, а пред НАС на Врховниот Суд напуштање на сојузниот обложување забрана оваа пролет.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во оак риџ тенеси.