казино во ливерпул во центарот на градот

синоними казино на англиски јазик

Казино оператор и екс-коцкање регулатори направи чудно bedfellows, но сопственикот на Ѕвезда Казино мисли и вработување на поранешниот главен извршен директор на Нов Јужен Велс Независни Алкохол и Игри Орган (ILGA) е добар бизнис.Сиднеј Морнинг Хералд објавија дека поранешниот нов јужен велс регулаторот Micheil Brodie се wooed да биде Ѕвезда Забава Група советник на одговорни коцкање и усогласеност.Компанијата ја применуваат на ILGA да имаат Brodie лиценциран како клучен работник како што се бара од страна на Казино законот за Контрола.Она што го направи понудата малку контроверзна беше фактот дека тоа беше во текот на Brodie е почеток кога ILGA се вклучи во регулаторни одлуки кои се однесуваат на Ѕвездата и така ривал Круна Установи' планираните $2 милијарди хотел и казино одморалиште во Barangaroo.Според правилата, поранешен ILGA функционери како Brodie не можат да работат за бизниси држи коцкање лиценца за четири години по напуштањето на позиција.Пост-вработување правило за ILGA службеници беше создаден "да се обезбеди интегритет на регулативата и да се избегнат можностите за било вистинска или претпоставена судир на интереси." Државниот регулатор одби да коментира за ова прашање на Brodie е можно вработување во Ѕвезда, велејќи ""тоа би било несоодветно да се коментира." Brodie, за својот дел, гледа ништо лошо да биде ангажиран од страна на Ѕвезда, бидејќи тој, впрочем, не беше преквалификуваат како клучен службен по неговиот поранешен улога беше укината.Тој исто така истакна дека новото работно место не вклучува советување Ѕвезда на коцкање согласност работи.Поранешниот главен регулатор призна дека тој беше на прво малку решаваат со понудата бидејќи тоа може да ја остави во тешка ситуација казино во ливерпул во центарот на градот.

"Тоа е за цела група согласност.Мојата експертиза е во ризик и регулатива," објасни тој, според вести извештај посебност зголемување тдм опрема слотови. "Од моја гледна точка, како човек кој сака да мислам дека тој има добри интегритет, јас сум помислил преку она што тие сакаат мене да се направи со голема грижа. Портпарол на Ѕвездата Забава Група рече дека тоа "места огромен фокусира на усогласеност, регулаторни обврски, одговорен коцкање и други поврзани ризични области" синоним за казино 6 писма. "Да се зголеми извонредност во овој дел од бизнис, Ѕвездата ќе добредојдовте можност да обезбеди широка група улога за Г-дин Brodie, но ова ќе биде зависи од натамошни дискусии и совети од органи", рече тој синоними казино на англиски јазик. "Тој има длабоки вештини-сет и ќе обезбеди дополнителни цврстината на наменски изградени тим известување во нашата група главен ризик службеник." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е коцкање нелегално во многу држави.