Riverboat кралицата казино голема паѓа на мт

слот плус без депозит кодови

Ново партнерство е формирана за кои може да се види воведување на следната генерација на казина riverboat кралицата казино голема паѓа на мт. DeClub, казино на друштвото за управување од Макао, е поврзан со Малта-врз основа на инвестициската фирма Широк Богата Глобалната Компанија да донесе blockchain и коцкање поблиску заедно.Според компанијата соопштение, DeClub покажува дека Широк Богата сака да купи гејминг компанијата за изградба на "првата светска blockchain-врз основа казино игри центар со целосно интегрирани онлајн и земјиште-базирани казина." За финансирање на купување, Широк е Богата понуда почетна монета понуда (МЦК), која се надева дека ќе ви овозможи да се привлече колку што е $1 милијарда.Во белата книга за проектот, Широк Богати држави", tokenization на чипови, казина и нивната средина забава даватели на услуги ќе биде во можност да се изгради пан-коцкање бизнис екосистем заедно, така што луѓето со различни бизнис потреби – од туризам, бизнис состаноци, шопинг – сите можат да се стекнат со лесно и економичен пристап за да се прилагоди и престижната услуги на своите мобилни уреди." Во текот на МЦК, Широк Богатите ќе го издаде "ДЕКЕМВРИ" знак, давање на купувачите права на домаќинот и да инвестира во готово, кредитни базени.Во исто време, DeClub ќе им понуди свој знак, на "NNC," кои се stablecoins дека може да се искупи со цел да се покријат стоки или услуги во казина.Макао има доста строги анти-МЦК политика.Монетарната Власт на Макао забранува банките и другите финансиски институции од обезбедување на услуги на било кој субјект во крипто индустрија; сепак, во приватниот сектор ICOs не се вклучени во забрана.Ова не е прв пат некој се обиде да се комбинираат крипто со казина.Змеј Корп воспостави МЦК во 2017 која се обидувала да се подигне 500 милиони долари за своите Змеј Монета, дел од кои беше да се користи за изградба на летачки казино.Оние планови, сепак, никогаш не го направиле тоа исклучување на обвинителна клупа, откако главниот изведувач, поддржан од надвор.Нема причина да се очекува овој најнов проект, за да се унапреди, или.Претходно оваа година, Макао гејминг регулатор вели дека cryptocurrency нема да биде прифатен како средство за валута во Макао.Ако Широк Богат, сака да го види нивниот проект станат успешни, тие ќе треба да се најде друга локација, или на ризик на бес на повеќе од неколку инвеститори кога проектот партер.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre riverking покер клуб phnom penh.