вистински слотови за пари онлајн

забрана ca кејот hu слот

Атлантик Сити казина видов нивните приходи скок во август до $244.8 милиони евра, а 5.5 проценти премија на истиот месец минатата година.Седум останатите подови заврши солидна лето, и сега се два проценти во пресрет на 2016 година вкупниот земе преку осум месеци од годината.Јуни, јули и август е критичен период за Atlantic City, како beachfront туристички град не е во негова моќ за да се задржи посетители забавуваат и ангажирани, трошење на пари по Boardwalk и во внатрешноста на казина вистински слотови за пари онлајн. "Ние сите знаеме дека летото е клучно време за казина, и силни перформанси од Меморијалниот Ден за Ден на Трудот е клучот за нивниот успех," Њу Џерси Казино Контрола Претседателот на Комисијата Матеј Levinson рече забрана ca слот дои thuong. "Кога ќе го видите подобрувања како овие месец по месец, сезона по сезона, а тренд е јасно новите.Њу Џерси оперативен казина се станува посилна и поздрава." До август, Атлантик Сити казина имаат освоено $1.8 милијарди долари.И покрај навидум силен финансиски податоци извештај и Levinson е ентузијастички коментари, август всушност видов помалку игри долари депонирани во казино каса отколку во 2016 година. Во август минатата година, осум казина во времето запленети $245.9 милиони евра.Сепак, со затворени Адут Таџ Махал е $13.76 милиони приходи елиминирани, седум својства уште во бизнис видов нивните приходи се искачи.Но, тоа е главно заради континуиран успех на интернет, каде што интернет казина пријавени изнесува игри победи во $21.3 милиони евра, 32 проценти скок.Земјиште-базирани операции беа надолу во одборот.Слот машина победи изнесува $166 милиони денари, што е занемарлива 0.3 проценти намалување, но табела игри испратени вкупно казино победи на југ.Намалени се игра поврзан со пониски победи стапки на левата табела игра заработувачка од $223.56 милиони, повеќе од осум проценти надолу од година-over-година.Август следи лош јули во табелите каде победи спушта над девет проценти. Borgata останува во регионот најголем носител, со казино и интернет игри победи во вкупна вредност од $74.7 милиони денари, или околу 30% од целиот пазар.Марина Област одморалиште видов нејзините приходи се искачи на речиси осум проценти забрана член на семејството од казино. Tropicana дојде во далечното второ место со $37.5 милиони денари, и Harrah е трет на $32.3 милиони евра забрана ca кејот hu слот. Tropicana, само Boardwalk сопственост во првите три, беше најголем процент се зголеми на седум земјиште базирани на казина.Заработка скокна 13,5 проценти на милијардер Карл Icahn е казино хотел.Атлантик Сити функционери се надеваат падот месеци продолжи коцкање градот економското закрепнување.На $2.6 милијарди Атлантик Сити казина влечат во минатата година го обележа градот е првиот годишен процент зголемување од 2006 година кога заработи $5.2 милијарди долари.За игри на среќа за да се продолжи движи во вистинската насока, туризмот ќе треба да пресврт.Бруто оперативниот профит на казино места беа до 20% преку првите шест месеци на 2017. Изненадувачки статистика имајќи предвид дека во комбинација продажбата од казино, соби, храна и пијалаци, забава, и на трети лица бизниси се зголеми само 0.3 проценти за време на истиот период.Главен виновник е помалку приходи од хотелот останува, надолу околу $10 милиони долари во 2017 во споредба со пред една година.Има многу оптимизам во областа.Хард Рок е трошењето над 500 милиони долари да се трансформира за поранешна Таџ Махал во rock 'n' roll-тематските одморалиште asos следниот ден време на испорака слот.
MGM и Цезар имаат и навести претстојните инвестиции реновирање, и Icahn е проширување на Tropicana е во текот на ноќта вработување простор со стекнување на блискиот бутик хотел. aspers казино - скај бар & тераса.