1244 блек џек rd rockwood tn

пробате pakket холандија казино primera

Ли Дејви седнува со еден од најостро умови во играта, Фил Galfond, да се зборува за онлајн покер обука сајтови 1244 блек џек rd rockwood tn.

Phil Galfond е еден од ретките покер играчи што се чини дека да се биде широко се почитува на сите нивоа, и кога ќе се сретне со него ќе се разбере зошто во отчукување на срцето.Тој е безгрешното, во многу нешта, и се сомневам дека некој errant збор некогаш бега неговата уста.Јас речиси може да се слушне неговиот мозок темпирана како тој ponders прашања, и обезбедува совршен одговори.Јас прв пат слушнав за него кога тој работи на BlueFirePoker и паднав во љубов со неговите видеа веднаш.Тоа не беше неговата вештина на масите кои се сврте мене на; тоа беше неговиот тренер стил.Јас не верувам дека модерната онлајн покер обука сајт има напредни многу од раните денови.Да, списокот на добрите има добивано и повеќе импресивен, техничките аспекти на играта, кои се дискутира се подлабоко од кога и да било, но, она што за иновација?Сакам да се види нешто што се малку различни.Не сакам да потроши $100 месечно на претплата каде што јас се види на видео на про четири tabling турнири додека тој hurriedly се обидува да се зборува мене преку неговиот мисловен процес.Сакам малку повеќе, а тоа е она што јас го грабнала одржи на Фил Galfond да се зборува.Но, пред да се добие за онлајн обука сајтови.Сакам да знам зошто ние постепено се гледаат повеќе од Galfond во секој Светската Серија? "Јас сум ужива во тоа.За некои причини, се користи за да се најде турнири повеќе фрустрирачки, и стресни, и сега јас ги најдете одмор.Вие сте тука за неколку месеци, во текот на WSOP, со сите овие турнири работи, па зошто да не ги играат ако се има забава? "Во изминатите неколку години на парични игри биле страшно, и тоа е причината зошто минатата година играв повеќе турнири.Што беше она што очекував оваа година, па јас се планира да игра повеќе турнири, но постојат многу пари игри работи...не знам...јас сум само уживање во себе." Јас треба да се избере IveyPoker или RunItOnce? "Прво на сите, јас сум цврст верник дека ако се игра со полно работно време, треба да се биде член на повеќе обуки сајтови.Јас сум член на IveyPoker и јас се да се види на RunItOnce видеа за слободни пробате pakket холандија казино kopen. "Јас само ќе бара луѓето да одат на сајтот и да се провери од нашата листа на добрите.Имаме многу одлични момци и списокот зборува за себе.Јас сум исто така многу горд што го објави две видеа секој ден од лансирањето.Не многу сајтови го направи тоа, бидејќи тоа е тешко да се добие видеа во, и така јас сум многу горд на тоа". Дали RunItOnce трошат време настава своите играчи како да се тренер? "Во секое време ние се вработи некој гледам сите демонстрации.Ако јас веднаш имаат повратни информации ќе им даде на тоа да ги потоа.Јас, исто така, кажете им на сите дека тие можат да се погоди ме, ако тие сакаат да се зборува за видео идеи, или нешто во врска со видеа, но само неколку луѓе се донесени ме на неа. "Мислам дека имаше неколку случаи каде што имаме кажано луѓето да ги забрза работите, не го стори тоа, го направи тоа, не повеќе од тоа, се зборува за се движи повеќе, итн.За среќа, за разлика од мене што имаат најмалку двајца други луѓе кои гледаат секој видео што е објавен, и тие имале повеќе директен контакт со аргументи за аудио и видео квалитет, и квалитетот на видеата во целина." Е онлајн обука формат малку стара шапка сега?Не треба ние се гледаат повеќе иновација? "За изведување на наставата почетници таму нели е доволно направено.Мислам дека може да се добие навистина креативни за одење низ нив работи.Но, откако ќе се дојде до напредно ниво, нешто како што едноставно не се доволни поради кој сум јас да се каже $10/20 плеер дека тие биле погрешно место?Тоа е премногу субјективно во тој момент, и тоа е само за нијанси на играта.Јас не знам?Ако постои подобар начин на вршење на работите, не сум ја сфатиле. "Јас сум возбуден за нашите форуми, кои имаат направено многу добро.Тие се бесплатни и ние не сме остварување на какви било пари од нив, но тешко е да се добие на критична маса на луѓе, и јас бев многу загрижен на почетокот, и нервниот на обидуваат да стигнат до тој момент пред луѓето се откажа на форуми пробате pakket kopen bij холандија казино. "Па јас сум среќен што ние го имаме тоа критична маса, и мислам дека тоа е најдобрата стратегија за дискусија имаме на сите форуми, и ние имаме многу големи луѓе кои обезбедуваат многу голема вредност за таму." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre пробате pakket холандија казино primera.