енергија казино бонус кодот без депозит

она што коцкање значи во сон

Бојд Игри Корп рече дека тоа го видел еден поголем ефект на својот бизнис од Ураганот Харви од од снимањето на Лента.Бојд својства во близина на Лента доживеа мала uptick во откажувања во дена по снимањето, Главен Извршен Директор Кит Смит изјави Вол Стрит аналитичари на конференциски повик во четвртокот.Сепак, бизнис брзо се вратија во нормала, рече тој енергија казино бонус кодот без депозит. "Ние сме навистина не гледаат влијание на целокупната бизнис", изјави Смит, во врска со снимање.Негативното влијание од снимањето се делумно се компензира со изградба на дланките, што е возење некои клиенти да Бојд е Орлеанс и Голд Коуст својства наоѓа во близина, Смит рече енергија казино слободен врти кодот. "Видовме некои пикап од [Дланки]", изјави тој аналитичарите.Од друга страна, Бојд е Делта Падови тркачката патека Казино во Луизијана беше затворена за неколку дена, како Ураганот Харви фрлени неколку метри од врнежи на Заливскиот регион.Генерално, Смит изрази оптимизам во врска со изгледите за Бојд е Лас Вегас игри бизнис, опишувајќи го како "исклучително силен пазар" со центарот на градот покажува "нема знаци на забавување." Смит рече игри на сила е управувано од страна на солидна работа и плата раст и зголемувањето на домашната цени во Невада.Државната економија е "многу поздрав, многу повеќе се насочуваат", изјави Смит, додавајќи дека Бојд би сакале да се здобијат со повеќе игри средства во Невада.Трета четвртина резултати Претходно во четвртокот, компанијата најави третиот квартал нето-приходи се зголеми 11 проценти управувано од страна на добивка во своите ново стекнати својства во Лас Вегас.

Companywide нето-приходи се зголеми до $588 милиони евра во текот на три месеци што завршува на Септември. 30 од $532 милиони денари во годината-порано период, компанијата се вели во соопштението.Лас Вегас локалното население нето приходи surged 39 проценти до $207 милиони евра како Бојд го купи Aliante Хотел, Фабрика и Eastside Фабрика кон крајот на минатата година.Во центарот на градот Лас Вегас нето-приходи се зголеми за 3,9% на $58.8 милиони евра.Оперативни приходи companywide зголеми на 16% на $78.6 million енергија казино слободен врти без депозит. Net добивка иако падна на $22.9 милиони $од $ 343 милиони евра како компанија не го повтори било која едно време даночни олеснувања и средства продажба во квартал.Компанијата минатата година е објавена данок корист на $190 милиони денари во третиот квартал во прилог на $180 милиони евра добивка од продажба на игри сопственост.Акции на Бојд падна 53 центи, или со 1,9 проценти, во четврток до $27.17 она што коцкање значи во сон. Тие се зголеми на повеќе од 1% во по-часа трговија..