2 недела календар со временски слотови

best texas holdem poker strategy

Искусен професионалец за да ја предводат западните експанзија 8-ми ноември 2017 – Квалитет на слотови на услуги Habanero најави назначувањето на Arcangelo Lonoce, како нејзин Раководител на Развој на Бизнисот во Европа 2 недела календар со временски слотови. Lonoce носи повеќе од 15 години искуство во производот и играч за управување на Habanero.Тој помина последните пет години во BetVictor, неодамна во улога на Б2Б Казино Продукт Менаџер.Тони Karapetrov, Раководител на одделот за Корпоративни Комуникации на Habanero, рече дека неговата состанок ќе им помогне на услуги со планираните се движи во западна Европа во текот 2018 2 вест казино патот еверет wa 98204.

Тој додаде: "Arcangelo е одлично досие во гејминг индустријата говори за себе, и ние сме среќни да ви посакам добредојде него да Habanero best texas holdem starting hands. "Неговото искуство и know-how, ќе се покаже како непроценливо значење како што се прошири нашите операции.Имаме потпишано голем број на договори кои имаат зголеми учеството на нашето присуство во источна Европа и се движи понатаму запад е природен следниот чекор." Arcangelo Lonoce рече: "јас сум воодушевен да им се придружија еден од индустријата е најбрзо растечките компании и сум во потрага напред за да им помогне на нив со нивните комерцијални развој best texas holdem poker strategy. "Има навистина позитивен импулс околу компанија и јас сум возбуден за во перспектива да биде клучен фактор во понатамошен раст и успех како тоа изгледа да се преселат во нови пазари." Habanero неодамна потпиша договор со CIS-соочува оператор vulkanvegas.com.Ова следи слични договори во Источна Европа во текот на изминатата година, вклучувајќи Шеф Игри, 1Xbet, и EscapeBET.На услуги, кој се здоби со успешно шоу во EiG минатата недела, во моментов работи стабилно на над 75 видео слотови наслови, 10 маса игри, и 10 видео покер наслови.Овие наслови, кои сега се сертифицирани во голем број на Европски области, интегрирани во повеќе од 60 оператори и агрегатори целиот свет и се достапни во 21 Европски и Азиски јазици.За повеќе информации на оваа притиснете ве молиме контактирајте Плоштадот во Воздух на 0203 586 8272 или [email protected] За Habanero Habanero е снабдувач на квалитетот на слотови и маса игри за онлајн и земјиште-врз основа казино индустрии.Домаќин на Habanero сопствената платформа и се ставени на располагање на конкурентна стапка, овие игри се прилагодени на најширокиот можен спектар на уреди, овозможувајќи им на оператори во повеќе територии да се зголеми своите приходи.Купени од страна на група на Европските инвеститори во 2012 година, компанијата сега може да се пофали домаќин на квалификувани дизајнери, програмери и математичари.Неговиот менаџерски тим има повеќе од четири децении' вредно искуство во вложување и игри.За повеќе информации, ве молиме контактирајте [email protected].За дополнителни слики и други медиумски информации, ве молиме e-mail [email protected].За Азија продажбата на прашањата, ве молиме контактирајте Раководител на Продажба, Даниел Долго, на [email protected].За Европската продажба информации ве молиме контактирајте го Раководителот на Развој на Бизнис – Европа, Arcangelo Lonoce на [email protected].Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre best texas holdem poker websites.