во блек џек кога треба да се застане

најдобри слот машина mgm националните харбор

Луизијана Игри Одбор за Контрола на четврток одобрени итен случај правилата да се забрза почетокот на спортско обложување во државата.Одбор за контрола Претседател Рони Џонс рече спорт обложување, би можеле да започнат во текот на фудбалската сезона оваа година, според Дневниот Огласувачот весник во Lafayette.Џонс претходно рече спортски обложувања веројатно нема да започне до почетокот 2022 во блек џек кога треба да се застане. "Ова беше Број 1 прашањето поставено од мене: Кога е спортски обложувања доаѓање?" Џонс изјави најдобри слот машина во slotomania. "Ние сме зад нашиот сосед во Мисисипи, но ние се случува да се обиде да го израмни брзо." Мисисипи е дом на 26 комерцијални казина најдобри слот машина лист зелена. On-сајт на спортско обложување е правно е Мисисипи.Во Луизијана, на избирачите во текот на минатиот ноември изборната одобрени од спортско обложување во 55 64 парохии најдобри слот машина mgm националните харбор.

Gov.Џон Бел Едвардс (Г) потпишана законодавство ова лето се одобрува спортско обложување во оние парохии.Сепак, правни спортски обложувања не може да се случи се додека Одбор за Контрола ја утврдува правила за регулирање и данок на индустријата.Кога овие правила се поставени, спортски обложувања ќе им биде дозволено на мобилни уреди, како што се паметните телефони, и во-лице во казино sportsbooks. Bettors, исто така, ќе бидат во можност да облог на живи спортски настани со користење на киосци во барови и ресторани кои служат алкохол.Во Луизијана, 13 riverboat казина, една земја-врз основа казино во Њу Орлеанс, и четири racinos се во работењето.Друг riverboat казино, на Isle на Capri, дојде unmoored за време на ураганот минатата година и го погоди мост.Тоа е закажана за да се отвори во 2022 како земја-базирани одморалиште име на Потковица Казино Lake Charles.За итни случаи правила дека Одбор за Контрола одобрен се валидни за 180 дена, весникот пријавени.Постојана правила се очекува да биде во место пред 180 дена, се до.Бидејќи на популарност на фудбалот во Луизијана, спортски обложувања предлагачите се надева wagering ќе им биде дозволено во одреден момент во текот на сезоната.Неколку универзитети, вклучувајќи го и LSU Тигри, имаат активен фан бази во текот на државата.На МАК е Њу Орлеанс Светии, исто така, привлекуваат националната внимание.Светците' preseason распоред веќе е во тек.Регуларната сезона за Светиите и за LSU, клоци исклучување во септември.Минатата недела, Светите биле во вестите во врска со присуство во 73,000-седиште Цезар Superdome.Според градот мандат, само фанови кои ќе им биде дозволено да присуствуваат на игри во Superdome се оние кои носат лице покривки и да покаже доказ за вакцинација или последниве негативни COVID-19 тест.После поплаки од навивачите и јавните службеници, Светите оваа недела објавија дека ќе обезбеди наплата да сезона билети кои се откажат од своите билети.Откако спортски wagering е во тек во Луизијана, тоа ќе биде единствената држава во регионот со wagering се прави на мобилни уреди.Во Арканзас, спортско обложување се одвива во државата три комерцијални казина, но не и на паметни телефони.Тексас не се казина и се уште не се легализираше спортски обложувања.Далас Каубојс сопственик Џери Џонс рече минатиот месец дека правна спортско обложување е неизбежна во Тексас.Под time line дека ќе бидат потребни законски одобрување и со јавно гласање, правни спортски обложувања не може да се случи во Тексас до 2025 во најраната, според новински извештаи. е круна казино отворени уште.