казино во болдер град nv

isle казино waterloo ајова работни места

рос приходите директно accruing на Филипините игри регулаторот беа блиску до PHP60 милијарди долари (US$1.19 милијарди евра) во 2017, рече нејзиниот претседател Андреа Domingo казино во болдер град nv. Во 2017, Pagcor објавено блиску до PHP60 милијарди долари во бруто приходите," изјави Г-Domingo (на сликата 7 од лево, предниот ред на настанот).Тоа беше 9 проценти зголемување во година на година смисла.riday изјавата од Ms Domingo рече дека на речиси PHP60 милијарди снимен за 2017, "најголем дел" – P22.44 милијарди долари – дојде од Pagcor-управувана казина isle казино waterloo ајова телефонски број. Тоа беше проследено со PHP19.27 милијарди долари приходи од лиценциран казина' такси; PHP9.45 милијарди долари од традиционалните бинго и e-Бинго licensees; PHP5.50 милијарди долари од Pagcor е дел од другите игри licensees како што се e-Игри, покер, junket операции, меѓу другите; и PHP3.14 милијарди долари од оф-шор индустријата за работење," таа објасни.ttendees во четврток настанот беа Претседателот Rodrigo Duterte (6 од лево, пред); Enrique Razon, претседател на Bloomberry Места Корп, промотор на Solaire Одморалиште и Казино (3 лево, пред); и Лоренс Хо Yau на белите Дробови, претседател на Melco Летувалишта и Забава Ltd, родител фирма за оператор на Градот на Соништата Манила (2 лево, пред).ccording на Pagcor ослободување, Претседателот даде говор пофали на локалните гејминг индустријата за придонеси за економијата isle казино waterloo ајова часа. Јас може да ви даде уверување дека ние ви посакам добредојде.Јас ви благодарам за приходи дека ние сме заработка од индустријата за игри", рече тој.р Duterte додаде дека сепак секторот мора да се "избегне мито и корупција, дали вие сте на давателот или примателот." isle казино waterloo ајова работни места.