пеколот

пеколот

PaddyPower се одлучиле да се направи Pontius Пилот на сите прашања кои се однесуваат на Денис Rodman и Северна кореја Врховниот лидер, Ким Јонг-ун, следните во светот осуда на чистка и извршување на Jang Песна Thaek.Постојат whisperings на луѓе кои се плашат да носат децата во овој луд свет наш, и само кога ќе мислам дека тоа создава дури и kýlové на сензибилитетот, со jingle bells, претставува и усна е звучен под имела, тоа фрла нагоре уште убавината на заговор за да ве потсети на сите нас само како луд работи навистина може да биде.Денис Rodman е еден од најконтроверзниот играчи за да падне надвор од Националната Кошаркарска Асоцијација (НБА).Неговата шарени, порој, не може да се даде срање став, издигнал него од топката на играчот на "Б' листа славна личност, а сепак, на овој ден, тој останува на севишниот профилот на Американската да се сретнаа на Северна кореја Врховниот лидер Ким Јонг-ун, бидејќи млад човек наследени големи црвени копчето од неговиот татко во 2011 година пеколот.
За да се разбере овој бизарен средба ние треба да се врати во Рим, и хистерија околу Папската состанок што ensued откако Папата Бенедикт XVI одлучи да се повлече назад во февруари 2013 или висока вода казино рецепционер. Ирскиот funsters, PaddyPower, одлучи да ги здружи силите со Денис Rodman за време на своите пари назад специјални: вашите пари назад, ако папата е црна, па дури и возеше Rodman околу италијански град во ersatz папата мобилни во друг безобразен рекламна кампања.Пар продолжи нивната врска како Rodman учествуваа во серија посети на Северна кореја капитал, каде што е, рече тој, не само wined и dined со Врховниот лидер, но, исто така, сега се класифицира него како личен пријател.На посети продолжи како Rodman обучени на Северна кореја кошаркари во рамките на подготовките за изложба игра која се должи да се одржи на 8 јануари 2014 година, каде што изборот на поранешниот НБА ѕвезди ќе ги преземе за тимот од Северна Кореја, во прославата на Северна кореја е gaffers роденден.Мажите во зелено се стави нивната целосна тежина зад игра, во прв пат беше прифатено да биде ништо но малку забава; пред Врховниот лидер предводел чистка, што резултираше во извршувањето на неговиот вујко, и втор најмоќен човек во Северна Кореја, Jang Песна Thaek.Неговите злосторства?И меѓу нив беа наводите на dabbling во смртоносен грев на коцкање!Изненадувачки, PaddyPower, неодамна објави дека нивниот спонзор на Rodman посетите сега престанала по, " реакција на светот фокус и вкупно осуда за Северна кореја режим текот на неодамнешните настани." Веста доаѓа откако Rodman се врати од својата трета посета на Северна Кореја, каде тој бил ужива четири-дневна визитација пеколот е кујна црвена карпа казино. Rodman не беше подготвена да ги коментира кога пријде од страна на печатот по неговото пристигнување, и тоа е сигурен дали игри се уште ќе оди напред без целосна поддршка на Ирска најдобрите, иако нешто ми кажува ако Врховниот лидер сака кошарка игра глуми Rodman и поранешните ѕвезди на НБА – човекот се случува да се добие таа игра.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre пеколот.