Valeur des jetons ау hold ' em покер

дома покер tourney покер чип калкулатор

Ако мислите дека тоа е добра идеја или не, U valeur des jetons ау hold ' em покер. претседателските избори сезона трае долго време, со избирачите поставен да оди на гласање на ноември 3, 2020, но со безброј шпекулации за тоа кој ќе биде на Демократски кандидат веќе добро во тек.Со првата дебата распоред на јуни 26, ние се случува да се погледне како на шансите во моментов стојат, како што е предвидено со BetOnline, за кој ќе излезе победник од оваа 24-кандидат коњ трка.Како што обично се прави со овие коефициенти статии, јас ќе се даваат моите лични мислења на која кандидатите изгледа како подобро облози.Овие се само моето мислење, а не на CalvinAyre.com.Она што ме прави квалификувани, како Канадски човек кој никогаш не живееле во Америка, да ви кажам кој има најдобра шанса да се победи?Добро, јас го слушате FiveThirtyEight Политиката објава и јас се види колку "Лажни Вести," MSNBC и ен-ен, како што веројатно може.Па јас знам многу за Демократите, може да се каже.Лидерот на пакет сега е поранешниот Заменик-Претседател Џо Бајден (2/1).Една неодамнешна анкета од страна на Ешалон на Увид има Бајден тепа секој друг кандидат во областа, со 20-точка за водство на Вермонт Сенаторот Bernie Сандерс.Исто така, имаше Бајден тепа секој врвен кандидат еден-на-еден, проширување неговото олово на Сандерс на 36%.Зошто би се обложуваат против Чичко Џо?Тој доби досие на неуспех кога станува збор за Претседателските избори работи.Тој испадна од трката во 1988 година, кога тој бил фатен plagiarizing Британски политичар.Тој, исто така, падна надвор од 2008 претседателската трка по Ајова кавказ, трка која Барак Обама ќе одат за да се победи.Џо Бајден само да не се направи и кога светлата фаза се загреат.Како што е споменато, на неговиот најголем конкуренција е Сандерс (17/4), кој го даде на Хилари Клинтон да се кандидира за нејзините пари во 2016 година valeur des јетон ау покер.

Сандерс има popularist, социјалистичка порака дека дефинитивно пожари до дел од електоратот, и тој ќе направи за исклучително интересна противник на Претседателот Доналд Трамп.Неговата најдобра шанса да се, ако тој може да победи во текот на медиумите и да се убедат повеќе умерена гласачи на неговата порака, две нешта кои се чини малку веројатно да се случи.Веднаш до е изненадувачки upstart во Јужна Наведнуваат Градоначалникот Пит Buttigieg (9/2).Најголемите удари против Градоначалникот Пит се неговата млада возраст (Тој ќе биде 38 во 2020 година), и неговиот недостаток на избраните искуство, само ја сервира како градоначалник valeur des jetons де покер. Buttigieg може да се зборува одлична игра, иако, и дека недостигот на искуство, исто така, обезбедува многу малку за или центар или лево на партијата да ги собереш за разлика, па неговите акции е веројатно да одат нагоре по првата дебата, и тој може да биде еден од подобрите врвот кандидати.Калифорнија Сенаторот Kamala Харис (5/1) е уште една популарна кандидатот што експертите веруваат дека би можеле да имаат шанса.Поранешниот Обвинител на Калифорнија може да се зборува тешка, што го прави нејзината интересна фолија за да се Решавачки фактор, и таа носи многу енергија за да се трка дека Клинтон се чинеше дека им недостасува.Недостаток тука е лево ориентираните поддржувачи веќе се доведува во прашање нејзиното користење на три штрајкови правило кога гонење криминалци, што ја малку расипани за голем дел од партијата.Конечниот врвен кандидат вреди да се размислува е Масачусетс Сенаторот Елизабет Ворен (11/1).Уште еден миленик на левата страна на партијата, Ворен ќе имаат корист многу од таа може да пакет на иста порака дека Bernie Сандерс има, но направи помалку луди се огласува за да centrist гласачи.Таа е веќе тоа до одреден степен, благодарение на кој начин таа може да се објасни нејзината политика идеи, и да биде прв главен кандидат да се јавам за Адут е импичмент.Големата грижа е дали гласачите ќе веруваат дека таа е само уште еден Клинтон тип, веќе навлегува tripped со нејзината родна Американски наследство и давање Адут муниција против неа.Надвор од овие пет кандидати, ако морам да го изберете кој ќе победи, јас би сакал да кажам Александрија Ocasio-Cortez, бидејќи таа е апсолутно фантастично.Но, јас не пишувам за неа, бидејќи таа е сеуште премногу млад за да се кандидира.Можеби во осум години.Па од тие пет кандидати, моите омилени се Бајден, Buttigieg и Ворен.Ако имав само една да ги собереш, верувам Ворен сегашната динамика, политики, како и другите две е недостатоци, се доволни за да се направи нејзиниот возбудлив аутсајдер ги собереш дека може да се добие зад себе.А, тоа е пет кандидати надвор од неверојатни 24 вкупно.Брз поглед на некои од другите кандидати само не ме остави чувство инспириран.Ендрју Јанг (14/1) има бизнис ингеренциите но не чини да се биде сериозен кандидат, и Beto О'Rourke (18/1) стана мем веќе, што го прави тешко да се влезе зад себе.Со дебата поставена да се случи во неколку недели, иако, кој знае?Можеби Џулијан Кастро (80/1) ќе даде најинспиративните говор на последната генерација и Џо Бајден ќе прегратка Кирстен Gillibrand (80/1) малку премногу долго, промена на трката целосно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre дома покер tourney покер чип калкулатор.