како да се кандидира слотови за патики

концерти на пердув паѓа казино

Гибралтар-лиценцирани онлајн коцкање оператор Bwin.партија дигитална забава сака да награда нејзиниот врв execs бонуси до 550% од нивната годишна плата како да се кандидира слотови за патики. Bwin.партијата ги повика вонредно генерално собрание во Гибралтар на Февруари.
24 во која одбор ќе побара одобрување на планот, кој тие инсистираат е неопходно бидејќи во претходниот бонус поттик планови кои се врзани за компанијата споделување на цените со притискање на одредени цели – не е веројатно да бидат исполнети во скоро време, ако некогаш. Bwin.партија почна животот на 31 Март, 2011 година со спојување на Австрискиот обложување спортски облека Bwin и велика БРИТАНИЈА-листата коцкање оператор PartyGaming.Во времето, Bwin.партискиот врв execs беа вети одредени бонуси ако компанијата акции може да се одржи цената погоре 202p, што се чинеше прилично сигурен облог од акции затворени од својот прв ден на тргување во 205p.Но во рок од една недела на Bwin.партијата ИПО, регулаторната вести од својот најголем пазар Германија испрати акции во спирала од кои тие никогаш не го обнови. Bwin.партијата 2013 врв цена не беше поголема од 155p и покрај фактот дека компанијата е доминантниот неодамна лансиран онлајн коцкање операции во Њу Џерси, состојбата затворени надвор од минатата недела за тргување во 114.5 стр.Вреди да се напомене дека една година пред Bwin и PartyGaming официјално се приклучи на колкот, Калвин Ayre предупреди акционери кои на спојување ќе биде штетна за нивните интереси.Кога Bwin.партијата беше роден, неговото execs беа запишани во две бонус шеми.Бонус Банкарскиот План (BBP) беше врзан за заработка перформанси и лични цели, додека Креирањето на Вредност План (VCP) беше врзан за Bwin.партијата е цената на акциите.Во средата, акционерите добиле известување (видиме тука) покажува дека VCP "не генерирани од било која вредност" за нејзиниот врв execs бидејќи "за голем број на причини, насочени ниво на акционер враќа не беа исполнети." Со стариот бонус одредници сега слично на отворањето на екипаж простор летови до Alpha Centauri, Bwin.партијата е предлагање на нова шема која повеќе точно ја одразува на компанијата намали очекувањата.Според овој план, извршен ДИРЕКТОР Норберт Teufelberger ќе ги собереш максимум бонус од 550% од својот годишен основната плата од £500k, додека за главен финансиски директор Мартин Weigold ќе добијат 435% на неговиот £446k годишни плати пакет.Јас СУМ ДОВОЛНО ДОБРО, ДОВОЛНО ПАМЕТНИ, И DOGGONE ТОА.. концерти во дакота дини казино.
ЛУЃЕ МЕ ПЛАЌААТ Bwin.партијата вели дека paydays се неопходни, бидејќи на американскиот пазар е на почетокот да се отвори, и орди на НАС игри компании бараат да се движат онлајн недостаток високи управување со онлајн умешност, практично знаење концерти на coeur d'alene казино. Bwin.партијата, исто така, индиректно ја обвини Гибралтар како вошлив место за работа, сугерирајќи НИ базирани на фирмите понуда "дополнителни можности" не се достапни на Карпата.Потенцијалот за НАС компании да poach високи execs од искусни Европски компании претставува "единствен најголемата закана за Bwin.партијата е способноста да ја задржи својата вишиот менаџмент." Bwin.партијата, исто така, укажува на нејзиниот врв execs заслужуваат опасност плати поради "агресивниот за спроведување на националните закони против високи раководители во индустријата," што претставува "значително лични ризици" за високи игри execs.Ова е ретко veiled алузијата да Teufelberger 2012 апсење во Белгија, која конечно е побарано Bwin.партија да се откаже од својот статус како на земјата "повеќето агресивни нелегално оператор" и официјално датотека за Белгискиот игри лиценца концерти на пердув паѓа казино. Teufelberger, исто така, беше предмет на 2013 францускиот суд акција произлегуваат од неговата 2006 апсење во Ла Turbie на слични основи. Bwin.партијата, исто така, сугерира целата индустрија е во состојба на трансформација, која има донел оние старомодна 2011 метрика бескорисни за мерење напред напредок како да се направи онлајн казино сајт. Bwin.партијата сака да се избегне "е премногу крути соодветна структура" во корист на нешто што ви дозволува да ги награди своите врвот execs за прикажување на неукротим духот на удар на нивните timecards со разумна регуларноста.ПА, КАКО ТОА ФУНКЦИОНИРА?Согласно новата шема, која беше варен во соработка со PricewaterhouseCoopers, стариот BBP ќе биде обновен, но неговата максимална исплата ќе се намали од 300% од годишната плата 250% (125% од плата непосредна паричен бонус и 125% од платата што се одложени во акции).Според новиот замена за VCP, Teufelberger ќе добијат максимум 300% од платата во акции кои се предмет на три години vesting период за време на која тој ќе мора да остане во вработувањето и кој не може да биде продадена за пет години.На скала од Teufelberger е BBP бонус ќе биде условен од тоа како блиски на компанијата заработка дојде до предодредено цели и постигнување на одредени лични цели.Замена VCP план ќе биде поврзано со тоа колку блиску тој дојде да исполнуваат одредени годишен финансиски, стратешки и трансформација клучни индикатори за учинок (KPIs).Ако се одобрени од страна на акционерите, новиот план би награда Teufelberger оваа година врз основа на трансформација KPIs воспоставена минатата година од страна на наградување, како што се "лансирањето нови покер нуди и ја наместите покер да биде број 1 ривал на PokerStars." На индикатори за мерење на тоа дали или не на оваа цел беше постигната вклучуваат "лансирањето на софтвер и следете ги со маркетинг кампањата" и "стоп на приходи пад во покер (мерење квартал по започне со квартал пред да започне)." На преработената PartyPoker започна во септември, што беше проследено од страна на ад блиц, што доведува до пред Божиќ тргување ажурирање што тврди покер вертикална е приходи имаше "одгледува", па се чини Teufelberger е добивање на плати за темпирана исклучување тие три кутии, најмалку.Со цел за Bwin.партијата нов бонус шема за да стапи на сила, ќе треба поддршка од над 75% од гласовите на акционерите во EGM.Одборот на директори – кое се одржи во комбинација 3.25% од Bwin.партијата извонредни акции, – рече таа, веќе се дискутира за ова прашање со над 60% од акционерите и "беше задоволен што мнозинството на акционери консултирани .. како да се направи онлајн казино веб-сајт. биле во полза на планот." Тоа е тажен коментари за намали очекувањата на акционерите во врска со управување со дневна до своите ветувања.Ние може да не се чека да се види дали еден од 2014 година е KPIs е "убедлив акционери кои 75p беше нашата целна цена на акција на сите заедно." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.