казино токен без депозит кодови

како да кажам

Rodrigo Duterte, Претседател на Филипини има создадено многу контроверзии во рамките на првата година од неговото владеење како и неговата влада се труди да crackdown на корупцијата, плата војна на наркотици и да се исчисти земјата казино токен без депозит кодови.

Rodrigo има добиено голем број на критики, особено за неговата војна против дрогата, како што резултираше во 4,700 смртни случаи кои вклучуваат дрога peddlers и корисници.Претседателот, исто така, се насочени на коцкање индустрија и наложено игри регулатор на Филипините Забава и Игри Корпорација (Pagcor) за да не се обнови игри на лиценци за Philweb Корп, најголемиот оператор на e-бинго и e-игри во земјата како да се каже ако слот машина ќе платите. Duterte се верува дека овие e-бинго салони беа preying на Филипинци кои се борат финансиски и беа подготвени да ги трошат своите пари во овие салони во обид да се збогатат.На Duterte led владата има добиено flak за да не одиме по нелегално коцкање оператори во земјата, како тие, исто така, подвиг Филипинци и исто така да јадат во приходите на легализација на коцкање оператори.Претседателот неодамна се осврна на ова прашање и изјави дека, додека неговата влада сакаше да crackdown на нелегално коцкање индустрија, тие се ограничени поради недостигот на ресурси.Во изјава, Претседателот Duterte рече: "проблемот е што јас не имаат мажите да се фокусираат на една област како и во кампањата против нелегалните дроги како да се каже дали се топли места. Duterte, исто така, призна дека нелегално коцкање индустрија е поддржан од страна на владини претставници и полицијата и рече: "Обично треба да е секогаш под заштита и согласност на полицијата реони команданти, кои, пак, има благослов на RD (регионален директор) и нагоре.Тоа е како тоа е.Јас видов таа работи во Филипини." Претходно оваа година, Duterte handpicked голем број на високи раководители кои биле нарачани да води кампања против трговија со дрога и нелегално коцкање индустрија како да кажам. PNP главен Генерален Директор Роналд dela Роса беше избран да ја води crackdown на нелегално коцкање индустрија и назад во август 2016 година, Роса вети дека властите ќе одат по нелегално коцкање оператори откако crackdown на дрога индустрија е завршен.Кога на "војната за дрога' кампања беше лансиран, Претседателот Duterte беше дадена неговата влада време до декември 2016 година да се исчисти земјата.Сепак, дека рокот за пријавување е продолжен до 30 јуни 2017 како Duterte изјави дека проблемот со дрога во Филипини беше многу посериозна отколку првично се проценува.Не постои индикација за сега, ако crackdown на нелегално коцкање индустријата ќе започне во јули 2017 или ако тоа ќе биде shelved за подоцна поради недостаток на работна сила ресурси. ако некој е bluffing во покер.