аријата одморалиште казино вклучена цена

patin на рулет де vitesse

Цезар Забава има денес финализиран на $4 милијарди купување на Вилијам Хил.Договор значи дека во комбинација компании сега имаат пристап до пазарот на спортски обложување во 18 земји и јурисдикции со Цезар очекува тој број да се зголеми на 20 до крајот на 2021 аријата одморалиште казино вклучена цена.

Говорејќи во печатот да го објави завршување на договорот, Том Reeg, извршен ДИРЕКТОР на Цезар Забава рече: "Ние сме возбудени за да се заврши стекнување на Вилијам Хил, комбинирање на две од премиер операции во спортско обложување и iGaming индустрии под еден покрив.Ние со нетрпение очекуваме да објавува иднина спортски партнерства што ќе се вози долгорочен раст." Во соопштението Цезар, исто така, ја потврди својата намера да ги продаде сите не-американските бизниси во сопственост од страна на Вилијам Хил.Ова ги вклучува на компанијата мало обложување продавници во велика БРИТАНИЈА и меѓународни онлајн поделби.Приватната група Аполон Глобален Менаџмент беше Цезар " главен конкурент за купување на Вилијам Хил и се очекува да се направи обид за бренд не-американските бизниси ариел corporation 8405 блек џек патот. 888 Стопанства, исто така, intimated интерес во Вилијам Хил додека Betfred може да биде потенцијален купувач за компанијата мало рака во велика БРИТАНИЈА.Со седиште во Лондон, Наташа е поранешниот спортски новинар со искуство во работа за некои од најголемите спортисти & брендови во светот на спортот и iGaming.Коцкање Вести-Сајт со ХУМОР се јавуваат бризбејн казино кула јужна банка.