како да забележиш покер кажува

федералниот закон против онлајн коцкање

Игри програмери, дизајнери и производители, Меѓународни Игра Технологија (IGT) соопшти денеска одобрување на неговата sbX казино систем за управување со Пенсилванија Игри Одбор за Контрола за употреба во казина во државата, ќе го претпоставам, Пенсилванија како да забележиш покер кажува. IGT заменик претседателот на Системи Производи, Ричард Мајсторот, рече: "IGT е воодушевен да имаме наградуваниот sbX server-базирани игри системот одобрен за казино игри својства во Пенсилванија, особено како sbX продолжува да се здобијат со интензитет од страна на поедноставување на работата и максимизирање на перформансите за казино оператори во светот." IGT, кои се спојуваат на интернет и мобилни одделенија ова време минатата година, се наведува дека неговата sbX систем е дизајниран со алатки и ресурси неопходни за да се создаде "огромна" казино подот и да се фокусира на играчот лојалност.Мајсторот додаде: "Пенсилванија казино оператори се сега во можност да го користите овој моќен и разноврсна систем да управуваат со нивните слот за игри подови, а во исто време развивање на уникатен и диференцирани забава искуства за своите играчи." IGT донесе sbX на пазарот, со акцент на интероперабилност, и тоа е индустрија е првиот Игри Стандарди Асоцијација (GSA)-во согласност, сервер-базиран решение.Повеќе од 50 казина во 11 земји соработува со IGT за овој сервер-базиран технологија – што само укажува на тоа мора да биде супер-добро!Кредитната рејтинг агенција Мудис Инвеститори Услуга, го крена својот кредитните рејтинзи на три U. S врз основа казино оператори денес, повикувајќи се на нивните шансите за заработка во Макао.На рејтинг агенција зголеми своето рејтингот на Лас Вегас Песоци Корп и Дин Места Ltd.да Ba2, на две нивоа под инвестиции одделение како да забележиш дослух во покер. Moody ' s, исто така, го крена MGM Места Меѓународни да B2, пет рецки подолу инвестиции одделение.Говорејќи на Макао, тоа беше објавено дека денес Галакси Забава Група е eyeing да се надмине целокупната Macau казино индустријата во 2012 година федералниот закон дефиниција на коцкање. Според главен финансиски директор Роберт Дрејк, игри на операторот се бара да се победи индустрија консензус од 15 до 20% раст во 2012 година федералниот закон против онлајн коцкање.
Говорејќи на Ројтерс Кина Инвестициски Самит, што се Дрејк, рече: "Секој е во потрага на VIP пазар во одредена.Ние не сум видел какви било знаци на забавување.Постои многу ликвидност на пазарот и визитација останува силен." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre федералниот закон за забрана спортски коцкање.