1904 година steakhouse реката град казино булеварот св. луис п

можете да го користите лажни и во казино

Додека поголемиот дел од Светската Серија на Покер вниманието на медиумите е фокусирано на Главниот Настан имаше уште неколку повеќе прелиминарни нараквици да биде предаден.Хасан Anter има преземено Настан #56, конечната $1,500 NLHE Првенство, outlasting поле на 3,389 играчи за да го заработи својот прв некогаш сјајна златна нараквица и $778k.Конечниот рака помеѓу Anter и второпласираниот Nemer Haddad беше одлучено на крајот, кога на четири на лопати даде Anter рамна.Сепак, за да се направат работите лице, дилер одржа Џек на пик на реката, давајќи Anter кралската флеш одлуки Anter само 2011 WSOP шампион да заработи титулата со покер е кралската рака 1904 година steakhouse реката град казино булеварот св. луис п. Haddad не може да се заврши на престолот, но тој веројатно се чувствува прилично принцовска, откако заработил $479k за завршувањето на втората.Настанот #57 отиде да Ник Binger, кои видов надвор 351 други играчи за да се земе $5k PLO Hi-Ниска Сплит-8 или Подобро Првенство.По три дена на игра, вклучувајќи и конечна табела во која се прикажуваат сака на Фил Laak и Ник Schulman, Binger и второпласираниот Дејвид Бач врати за четвртиот ден (најмалку еден час вредност) на главите-up постапка.На крајот, Бач зеде дома $245k додека Binger заработил $397k, неговиот прв бразлетна и семејна фали права.Во својата пост-победа интервју, Binger беше запрашан дали неговиот триумф значеше тој беше подобар играч од брат Мајкл, кој завршил трет вкупно во 2006 година WSOP Главниот Настан.Ник е одговор? "Да" 1900 s. казино вози laughlin nv 89029. Ден 1а на 2011 година Главниот Настан го виде 897 играчи заземат нивните места, со 556 од нив се движат на Ден 2, вклучувајќи чип лидер Фред Бергер во 209,500, единствениот играч на врвот на 200k марка.Петок е Ден 1b видов 978 играчи откажат од $10k на регистрација, ставање на две-ден вкупно во 1,875 (off (исклучено 28% од 2010 година).На WSOP е Парти Стјуарт е уште предвидување околу 6,500 играчи ќе земе учество (во споредба со 7,319 минатата година), што значи 2k+ играчи треба да прошетка низ Рио е вратите на секоја од последните два дена на Ден 1 можете да го користите лажен документ за идентификација во казино. Без разлика колку многу играчи на крајот да се појави, ниту еден од нив ќе биде носат капи со логоа украсена низ предната страна.
PokerStars, Full Tilt, Wal-Mart.. можете да го користите лажни и во казино. На самата компанија не е важно.Шапка логоа се нема-оди на.Така е Naomi Klein сега работи на WSOP, или е турнир сопственик Цезар Забава само се територијална?Ниту, вели портпаролот на WSOP Сетх Palansky, кој тврди дека тоа е за сите оние досаден Европската ТВ радиодифузерите и на нивните луди правила за комерцијален текст.Сепак, логоа на т-маици се во ред, толку долго колку што постои само еден и тоа не го надминува 9" x 12".Збунети уште?Така беше Фил Hellmuth, кој беше побарано оваа недела да doff капата, бидејќи тоа избрана на логото од соседните казино Аријата.Додека вашиот WSOP шапка опции може да имаат shrunk, вашата способност за облог на WSOP е исход со локалните sportsbooks само зеде голем скок напред.На Дин Лас Вегас е преземање на влоговите на Главниот Настан оваа година, првите не-спортски wagers да бидат понудени од страна на Невада книги од државата игри регулатори олабави ограничувања во јануари.Дин bookie Џони Avello изјави за Асошиетед Прес дека тој ќе го прифати wagers до $10k за сè, од крајниот победник на тоа дали некоја жена ќе заврши повисока од 40-то.Добредојдовте на 20-от век, Невада.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.