холандија казино breda weer отвори

бесплатни онлајн отвори со бонус не преземете или регистрација

АТЛАНТИК СИТИ — Атлантик Сити рече градоначалникот понеделник тој не може да се договорат за големи даночни намалувања се бара од страна на сопствениците на Труба Таџ Махал Casino Resort, фрлање во сериозен сомнеж веќе долго-shot план со милијардер Карл Icahn да се купи и да се спаси казино и нејзините 2,800 работни места.Градоначалникот Не Старател, изјави Асошиетед Прес тој не може да се договорат за големи даночни rollbacks, кои се клучен дел од она што Адут Забава летувалишта и Icahn се бара во замена за транспорт $100 милиони во тоа и имајќи го за да го отворите. "Со оглед на тешката економска ситуација во Атлантик Сити, ние не сме во позиција да ги прифати овие барања," Guardian изјави за АП. "Не можеме да си дозволиме оние барања." Предлогот повици за градот намалување на даночните проценки на Трамп Плаза, кои се затворени во Септември. 16 од $248 милиони евра за $40 милиони евра и за Таџ Махал од $1 милијарда $300 милиони евра.Атлантик Сити е се занимаваат со голем дефицит на буџетот на рм го донесе на голема мера од страна на сурнување на неговото казино на пазарот.Погодена од неколку години на успешно приговори од страна на казина предизвик нивните даночни проценки како премногу висока во светлина на слегување коцкање пазарот тука, на градот планира да го намали $40 милиони денари од својот буџет во текот на следните четири години, се постават надвор работници, и да се подигне даноците на бизниси и домови за да се направи се за изгубените приходи.Средствата се дополнително погодени од затворање на четири на градот 12 казина досега оваа година.Таџ Махал ќе стане петти ако Адут за Забава прави добро на неговата закана да го затвори на или пред Ноември холандија казино breda weer отвори. Трамп Забава Одморалишта, Таџ Махал е матична компанија, одби да коментира за градоначалник на одлуката бесплатни онлајн отвори со бонус круга.

Icahn размислува трошење $100 милиони за да се спаси казино.Еден помошник рече Icahn не беше достапен за коментар понеделник.Но понудата дојде со значителна жици спроведен: Icahn е подготвен да сметаат на помош за извлекување "ако и само ако" тој добива голема givebacks од казино работниците унија, стрмни даночни олеснувања од Атлантик Сити и каунти, и $25 милиони евра во средства од Њу Џерси агенцијата.Во петок поднесување на стечај судот, Трамп Забава Места презентирани писмо од Icahn е адвокат вели дека милијардер ќе се разгледа bailing од казино, ако долгот тој поседува во неа беа претворени во капиталот дека ќе му даде сопственост бесплатни онлајн отвори со бонус круга без преземања. "Без оглед на фактот дека си повеќе пари во Таџ е сомнителни бизнис одлука, ние споделување на компанијата желба да се види Таџ Махал остануваат отворени и одржување на работни места во компанијата и вработените," Icahn адвокат Ален напишал Брилијантен во Септември бесплатни онлајн отвори со бонус не преземете или регистрација. 23 писмо до Адут Забава Места во одговор на компанијата понуди да го предаде во сопственост на Icahn.Неуспехот да се добие отстапки "ќе го прават тоа невозможно да се работи остварлива компанија во овој момент." Судот поднесување стравува лош портрет на Таџ Махал е за финансии, и има надвор без надеж за опстанок надвор од ноември без Icahn пари и поврзани со концесии.Трамп Забава има закани дека ќе го затвори казино и лежеше во близина на нејзиниот 2,041 полно работно време и 825 вработени со скратено работно време.Унија претседателот Боб McDevitt изјави дека предлогот ќе ги намали вкупниот надоместок на работници — од кои многумина заработуваат $12 на час — од 35 проценти.Тој рече Icahn е "бараат да ги искористат предностите на Атлантик Сити криза да го направи далеку со здравствена заштита илјадници јужна Џерси казино работници и нивните семејства, се бореле и се потпира за над 30 години." Тоа, исто така, повици за Казино Реинвестирање Развој Орган за да обезбеди $25 милиони даночни кредити или други инвестиции.Џон Palmieri, извршниот директор на агенцијата, рече тој нема добиено барање уште, но додаде агенцијата не е дозволено со закон да се даде финансиска помош на казина дека е коцкање поврзани. ко да слот karty pami ci.