седат и да одат покер со пријатели

колку години за да се влезе во казино во луизијана

Трите глави на Игри на Одбор за Контрола на Невада беа во Макао минатата недела во за една серија на состаноци со официјални претставници и за спроведување на законот во најголемиот светски игри област.Патувањето беше обид од страна на Невада службеници да се ре-воспостави односи со своите Macau колеги на Игри Инспекција и Координација Бирото за Макао, кои паднале од страна на патот во последниве години.Тоа беше прв пат сите тројца членови на GCB патуваа заедно да Макао седат и да одат покер со пријатели. "Ние сме воспоставено добри rapport со DICJ (Macau Игри Бирото) и ќе доведе до добра ера на соработка и дискусии меѓу двете агенции", рече GCB Претседател A седат и да одат покер обука. G Синтез колку години за да влезам во казино. "Бевме добро примени и, како и со сите работи во Азија, овие односи се земе време да ја негуваме." Еден од клучните елементи на патување беше за Невада одбор да се види како Macau регулира нивниот гејминг индустријата, што се повлече во една windfall на 38 милијарди долари во 2012 година. Невада, од друга страна, имаше игри на приходите од нешто над $10 милијарди долари колку години за да се влезе во казино во луизијана. "Јас мислев дека тоа е одлична можност за останатите два на членовите на одборот да се види Макао, постави своите прашања на оператори, и да формираат свои мислења за тоа што тие мислат за тоа," Синтез рече, се однесуваат на членови на одборот Шон Рид и Тери Џонсон, кои се и што нивниот прв патувања во Макао.Синтез има направено неколку патувања во регионот, многу од нив додека дејствува како Помошник на Началникот на Корпоративните Хартии од вредност за GCB.Како и да е, неколку компании се многу инвестирано во двете Невада и Макао, вклучувајќи Дин Одморалишта, Лас Вегас Песоци, MGM и Одморалишта.Сите три компании се во процес на градење на масивни комплекси во регионот.Невада е слот машина индустрија за себе, исто така, има силни врски со Macau гејминг индустријата.Со Дин Летувалишта и Лас Вегас Песоци и во моментов е под истрага во сад од страна на министерството за Правда, тоа е можно на средби со органите за спроведување на законот допре некогаш толку delicately на предметот на нивните doings во Макао.И двете друштва се истражени во U колку години за да се влезе во казино.

С за можно прекршување на Странски Коруптивни дејства.На крајот, A што се случува ако се тркалаат 7 во craps. G Синтез смета дека на состаноците "целосен успех", и дека тие ќе се покаже од корист за сите страни кои се вклучени.На GCB членови сега се вратија во Невада, каде што тие имаат онлајн покер апликации чека одобрение од Sartini Синергија и Лотоматика, во прилог на десетина тие се веќе одобрени за претстојниот деби на внатрешни онлајн покер во Невада..