дали тие се стегне слот машини

викторија портата казино лидс кодекс на облекување

Дланките и три други игри својства во Грев градско подрачје управувана од страна на Станица Казина ќе останат затворени до најмалку јуни 2021, според документите поднесени со Невада Игри Одбор за Контрола (NGCB).Околу 75 проценти од казина во најголем НИ игри центар се повторил, и податоци покажуваат локалните места — Станица е леб и путер — се надмина Лента својства.Како на јуни 4, многу Станица казина рестартиран.Но Fiesta Хендерсон, Fiesta Ранчо, Дланки и Тексас Станици се сеуште затворени и може да остане на тој начин уште една година, според NGCB поднесоци дали тие се стегне слот машини. NGCB документи кои се однесуваат на квартетот на казина се каже "temp затворање преку 06/30/2021" под секција со наслов "Статусот на Датуми." Дланките не е само интегрирани одморалиште тоа е уште да се отвори.Другите вклучуваат Bally е, Париз, На Cromwell, Планет Холивуд, и Рио.Но Станица сопственост не е странец да гласини.Во почетокот на Мај, шпекулации swirled Црвено Рок може да бидат заинтересирани во продажба на местото на случувањето.Неколку недели подоцна, извршен ДИРЕКТОР на Френк Fertitta dispelled идејата, велејќи дека операторот не е заинтересиран за преселба дека имотот.Црвена Карпа платиле 312.5 милиони за да се стекне Дланки од Maloof семејство во 2016 година и да продолжи да се трошат $690 милиони евра за подобрување на имотот.Дури и ако операторот сака да се дел со местото на одржување, игри сопственост цените се депресивни во пресрет на coronavirus пандемија.Тоа, заедно со одморалиште локација исклучите лента, може да се направи е тешко за Црвениот Рок да се извлече атрактивна цена.Компанијата е поднесоци со NGCB не означува дали или не на места потенцијално би можеле да се отвори пред 30 јуни 2021 дали u мора да плаќаат даноци на коцкање добивки.
Станицата е резервација веб-сајт само вели дека квартет остане shuttered без да навлегуваме во понатамошни детали.Постојат индикации дека Дланки ќе се отвори во одреден момент.На пример, социјалните медиуми е abuzz за можните деби на Raku Toridokoro ресторан во одморалиште.Тоа е високо-крај Јапонски ресторан, кој, меѓу другото, деликатеси, може функција суровини и пилешко на неговото мени.Станица бара не-оперативни статус за Fiesta Ранчо и Тексас, од кои и двете се наоѓа во Северниот дел на Лас Вегас дали тнт даде временски слотови. "Поради несигурни економски услови во Државата Невада, Тексас Станица Коцкање Сала & Хотел ќе останат затворени до дополнителни информации, и таму не е познат reopening датумот во ова време", рече оператор во посебен поднесување.Северна Лас Вегас на Советот на Град ќе се слушне дека е важно на својата 1 јули средба и се очекува да го одобрат барањето за не-оперативни статус.Вкупно Станица вработува околу 14,000 работници во Лас Вегас област.Но компанијата предупреди дека во почетокот на Мај што "значајно кадровско ниво намалување" на своето Сребро Државата места се доаѓа.постојат голем број на хендикепирани луѓе во нашата заедница кои би можеле да одат на Тексас и Fiesta, бидејќи тоа беше блиску до нас и лесно да се добие, и кога ќе се затворени тоа што го зеде далеку нашата забава.НИЕ треба да ги отворите повторно !!!!!!!!Хендикеп луѓе се толку потребни се мислев за во донесувањето одлуки, но, ние, за жал, се лесно да се превиди.Хендикепираните во областа се толку тажно да се изгуби нашата забава опција.Ви благодариме за вашето време сакаат работите се различни отвори тексас станица ќе извршни директори на станиците казина може да се допаѓа да оди на лента, но нас кои живееме тука не,;;;;;;;;; вие луѓе заборавив кој го направи пари за да дури и да има казино ,------- и да се диви пожари на отворен е stuped никој не оди таму ,јас не го знам секој случува таму .тоа е дупка во ѕидот само како dotties.......ќе извршни директори се лоши лошо лошо ако вие не може да го направи она што луѓето сакаат, тогаш тоа е пат ќе се повлече од вашата РАБОТА.Еј биг биг Слава на казино персонал за прстите на катастрофални непотребни политички само - наметната економска ситуација наместо ова, во суштина, не постои така наречена пандемија.Апсолутно никој во очите со најмалку симптоми , CDC податоци себе со крајно ниска болест стапки ( подолу епидемија прагови ) но, сепак, медиумите и владата фашистичка burocrats мора некако успеа да го убеди јавноста преку нонстоп пропаганда дека нивните очи и свој nonillness за изминатите речиси 6 месеци сега значи ништо, односно сите ние сме deathly болни и секој е не води сметка вирусот.Тоа е една од најпознатите фатален и срамно прикажува на масовна хистерија незнаење и ирационален страв имам некогаш сведоци, навистина надвор верување.Од освојувањето на масивни 2-пред војни во WW2 среде сите видови на епидемии, вклучувајќи бранови на детската парализа на ова смешно спектакл од себе внесе страв во текот што едвај изнесува повеќе од sniffles inless еден е врзани за кревет sundowner со Alzheimers, срцето и бубрежна инсуфициенција, итн итн.Луѓето само треба да го прочитате написот во целост, а не само да се земе клучни зборови (e.г.лента) да се направи претпоставка за содржината.Никаде во овој член не се каже дека дланките хотелот е на лента.Всушност тоа посебно се забележува дека тоа е ИСКЛУЧЕНО лента.Не сум сигурен што сите луѓе тука се вели за да се биде писател moron - освен ако не е надградба на статијата, не постои ништо што вели дека Дланки е на лента.Всушност, тоа покажува дека поради својата местоположба ИСКЛУЧИТЕ лента може да биде уште потешко да се извлече пристоен понуда.Претпоставувам дека Фламинго е лас вегас лента сега.Париз е отворен и е од средината на јуни Дланки, Лента хотел?Дали тие се движат во текот на пандемија?Тоа е навистина срамота дека она што станица казино повици висока казино, може да останат отворени.Сепак, претпоставувам дека нашата заедница ќе оди без Тексас и Fiesta.Се чини среќа ситуација се случи на сиромашните од нас.Шумски пожар е смири викторија портата казино лидс кодекс на облекување. Poo ee на y ' all станица.Сакав Fiesta и навистина го пропушти случува таму.Сакаат тоа ќе се отвори! @Тод Shriber, Дланки Казино НЕ се наоѓа На Северниот Крај на Лента на вашиот напис.Таа се наоѓа директно Западно од Цезар Палата на другата страна на I-15 и во близина на Голд Коуст.Жител на Лас Вегас за 51 години и може да се потсетиме на старите добри времиња, Господине Не се сигурни како да не сфаќаат дека дланките не е на Лента?Можете мора да да биде на moron.Палмите не е на лента многу помалку северниот крај на тоа. викторија портата казино лидс божиќ.