промо код geant казино диск

вртење камен казино настан центар

Две повеќе настани да се фатите како Нам Ле порази Тој Чанг да се победи на Турнирот на Шампионите настан, и норвешката Mikal Blomlie порази Sammy Lucisano да се земе почести во No-Limit Hold ' em/Pot Limit Omaha Ротација настан.Кога Лигата на Шампионите, прв пат е воведен во фудбал календар мислев дека тоа е глупава насловот за конкуренција.Тоа е испадна да биде најпрестижните клуб конкуренција во светот, но тоа тешко турнир состои целосно од лигата сега е тоа?Претпоставувам дека ова е мојот проблем со Ауси Милиони Настан #13: $1,150 Турнир на Шампионите, во колку што евентуално шампион, не беше шампион пред тој стана шампион.

[Image Учтивост на Pokerasiapacific & Кенет Лим]Уште со мене?Нам Ле и Тој Чанг, двајца играчи кои никогаш не освои Ауси Милиони златен прстен, беа последните два играчи од областа на 115 играчи.Само поранешниот Ауси Милиони Главниот Настан на победниците се даде можност да учествувате бесплатно – па оттука и името.Но не ми се допаѓа.Фактот дека Турнир на Лигата на победникот не е поранешен шампион зема некои од шеќер слој прашина off за мене.Двајцата се согласија на ICM сека не порано имаше Takaya Yamashita е елиминиран во третото место.Главите-up игра а потоа продолжи за уште 60-минути пред конечното рака одигра како што следува.Нам Ле воскресна од копчето, Тој Чанг три-бет и Ле се нарекува промо код geant казино диск. The flop беше [Ас] [Qh] [6d], Чанг c-бет да 55,000, и Ле се нарекува.Крајот е [2c] и уште еднаш акција отиде bet-повик.Реката беше [Кк], Чанг селектирани, Ле се пресели сите-во, и Чанг направи повик.Тоа беше [Ах] [6h] за Чанг – кои имале flopped две пар – но [Оглас] [8h] на Ле обезбедено тој беше крунисан шампион, по спарувањето на кралицата го донесе својот осум во игра како високо kicker промо код geant казино ancien клиентот. Mikal Blomlie Победи Настан #14: $1,150 NLHE/PLO Ротација Настан Норвешка е да се има пристоен покажува, во овој години Ауси Милиони, и тие имаат Mikal Blomlie да им се заблагодарам за тоа.Тој е на големо се кандидира.Не само што беше победник на инаугуративната TonyBet Отворен Лице Кинески Ананас Светското Првенство во декември, но тој исто така заврши на четвртото место во Настанот #3: 8-Игра Мешани неколку дена. Blomlie мораше да одам преку 89-играчи на својот пат да бришењето тој одреден ден на разочарување, и тој не па со фрлање на Sammy Lucisano во главите-up постапка.Двајцата играчи започна со главите-up со речиси идентични чип купишта, по Lucisano елиминирани уште еден играч кој е да се има прекрасен Ауси Милиони, Hiroaki Harada.Младиот Американски ќе се разочарани од неговата третото место заврши, но, исто така, по завршувањето на второпласираниот да Даниел Rudd во Случај #2: Shotclock Престрелка тој може да биде спиење убедливо во текот на ноќта да се знае неговата игра е врвна.Конечниот страна на главите-up дојде во круг на NLHE. Blomlie воскреснати за да се 16,000 од копчето и Lucisano се нарекува вртење камен казино велигден бранч.
The flop беше [9h] [9s] [6s] и пар доби со Blomlie е патување nines доминираат џеб deuces на неговото закажување.На патувања остана вистина, и Blomlie беше земањето на првата 2015 златен прстен врати во Скандинавија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вртење камен казино настан центар.