улогата на домаќин казино

како да се зголемат шансите во рулет

acau гејминг индустријата е веројатно да се земе "доста долго време" да се опорави од остра контракција тоа е свртена поврзани со роман coronavirus Covid-19 здравствена криза.Па рече Лоренс Хо Yau на белите Дробови (на сликата во датотека фото), претседател и главен извршен директор на Макао-врз основа казино оператор Melco Летувалишта и Забава Ltd, зборувајќи за во четврток конференциски повик за група на четвртиот квартал 2019 резултати.ет приходи во Melco Установи за четвртиот квартал минатата година беше американски долари 68.1 милиони евра, во споредба со САД$126.6 милиони денари една година пред тоа, рече фирмата.Компанијата изјавија квартална дивиденда од НАС$0.16512 по Американски Депозитар Споделување.ccording да Melco Хотелски менаџмент, Макао е казино индустријата може да се соочи со предизвик пати во текот на следните четири до шест месеци поради coronavirus криза.Е повторување ќе се очекува првиот во ВИП игри сегмент, управувано од играчи од Хонг Конг и Југоисточна Азија, компанијата директори рече дека во текот на конференцискиот повик. Ние очекуваме во Макао да биде многу, многу тивки за доста долго време," Г-дин Хо рече.Тој забележува дека, и покрај казината во Макао откако почна да се отвори во четвртокот по 15-дневниот прекин наредено од страна на владата, имаше "уште многу детали" кои се потребни за да се решат, со цел за враќа во Макао е казино индустријата за да се одржи.р Хо направи упатување на постоечки патување ограничувања, што го прави многу тешко за клиенти од надвор Macau – особено од Кина, главна фидер пазарот на градот казино индустријата – да стигнат до градот.elco Хотелски менаџмент изјави дека фирмата во моментов имаше оперативни трошоци од околу US$2.5 милиони на ден во својата Macau својства.Таа додаде дека таа бројка веќе беше намален од околу US$3 милиони евра ден преку "трошоци сечење напори" и "намалување на варијабилни трошоци поврзани со бизнис нивоа".страствен Sisk, главен оперативен директор на Макао установи за Melco Места, истакна за време на конференциски повик дека влијанието на coronavirus криза во казина во Макао може да се прошири во летниот период, дури и ако хит криза беше решен од тогаш.Тој истакна дека, како и училишните часови во Кина биле на чекање за неколку недели веќе, тоа е веројатно дека во јули и август училиште се скрши период може да биде откажана, "кој мислиме дека нема да има влијание врз нашите визитација, дали тоа да биде за хотел вработување или само корисниците кои доаѓаат да го видат ни за време на тој период." р Sisk, исто така, се предвидени некои бојата на казино reopening на Melco Установи' Macau својства во четвртокот. "Ние се отворија во Студио Град, имавме околу 10 клиенти кои дојдоа; како ние го отвори Град на Соништата, можеби 10 до 12 клиенти", рече тој.Тој додаде дека, поради строгите мерки за безбедност на јавното здравство во место на казината, "тоа е само повеќето удобно окружување, за да дојде во право сега." uring конференцискиот повик, Г-Хо потсетиме дека, со оглед на "неизвесноста" поврзани со coronavirus појава, Melco Места одлучил да не продолжи купување на втор, 10-процентно tranche на акции во Австралиско казино оператор Круна Места Ltd. Ние ќе продолжат да се развиваат во Студиото Град Фаза 2 и Градот на Соништата Медитеранот како се планира, и пред други дискреционите капиталните расходи се трошат," рече Г-дин Хо.ван Winkler, претседателот на Melco Места, рече исто така, на конкурсот дека компанијата не виделе "итност" на продажба на првите 10-процентно tranche на Круната Места акции улогата на домаќин казино. "Ние сме оценување на секој аспект на деловните .. улогата на блек џек дилер. Па, до степен до кој имаше капитал треба да оди напред, дека ќе очигледно се потенцијален извор на ликвидност," додаде тој.elco Места има планови да се трошат околу US$830 милиони евра во капиталните расходи во 2020 година, во Макао и на друго место, рече управување.р Хо рече дека изградбата на втората фаза од Студиото Градот имаше "неодамна започна".Тој додаде дека проширувањето – со буџетот на "US$1.35 милијарди долари за да НИ$1.4 милијарди долари" – ќе се зголеми Студио Градот хотел опременост на инвентар со околу 60%, со две нови хотел кули нудат вкупно околу 900 хотелски соби.Проширувањето, исто така, ќе вклучуваат дополнителна игри простор, а cineplex комплекс, затворен отворено воден парк, ресторани и простор за собири и конвенции.р Хо, исто така, потврди дека Melco Места продолжение ангажирани во својата "Yokohama Првиот" политика, најави минатиот септември. "Во декември, ќе поднесе нашиот одговор за Yokohama request-за-концепт и ние ќе продолжи активно да се вклучат со Yokohama официјални претставници за да дискутираат за нашиот план", рече тој.р Хо објасни дека една од причините зошто фирмата одлучи да не ги извршуваат планови да презентира предлог за интегриран одморалиште во Јапонскиот град Осака е фактот дека локалната самоуправа "беше многу упорит" ја имотот подготвени од страна 2025 во време за Светот Експо што е, исто така, се случува во градот во годината rol a врвот слот машина вредност.
Melco отсекогаш била многу вистинито и наредниот со владата што сметавме дека [тоа] е невозможно да се направи со оглед на обемот на интегриран одморалиште и фактот дека тоа е сосема нов индустрија да изгради," Г-дин Хо рече.elco Места објави во четвртокот дека вкупните оперативни приходи за четвртиот квартал од 2019 беа US$1.45 милијарди долари, што е пораст од околу 3% во годината на годината услови.Зголемувањето на вкупните оперативни приходи е пред се последица на подобрите резултати во маса пазарот маса игри сегмент, тоа го рече.Казино на приходи за период застана на околу US$1.25 милијарди евра, зголемување од US$1.23 милијарди една година порано.perating приходи за четвртиот квартал од 2019 беше долу за околу 15% до US$173.4 милиони евра, со прилагоди сопственост заработка пред камати, оданочување, амортизација и амортизација (EBITDA) на речиси US$409.8 милиони денари, што претставува намалување од 4 отсто во споредба со четвртиот квартал од 2018. р Хо, исто така, го коментираше неодамнешните реновирање на проекти спроведени од страна на Melco Места во своите постоечки Macau својства.Тој рече дека новиот премиум маса област биле додадени на Градот на Соништата Macau во октомври минатата година, со уште една нова премиум маса игри простор отворање на имот минатиот месец, пред Кинеската Нова Година празник период како да се зголемат шансите во рулет. Во Кипар, ние продолжуваме да рампата до нашиот привремен и нашите сателит казина со среќа-прилагоден EBITDA од Кипар повеќе од tripling од година-over-година да НИ$9 милиони евра.изградба на Градот на Соништата Медитеранот е напредува добро со отворањето предвидени околу година-крајот 2021." или full-2019 година, Melco Места објави нето добивка од НАС$373.2 милиони евра, до 9.7 проценти од претходната година, на приходите роуз 10.7%, до речиси US$4.98 милијарди долари. како да се зголемат шансите во blackjack.