Pharmacie geant казино ла foux

покер соби се отвори во канада

Онлајн игри оператори во Шпанија се, наводно, се согласија да се придржуваат на нов сет на доброволно рекламирање прописи, со што се должи, да се забрани нив од промовирање на своите производи во текот на емитува на сите живи спортски настани, како што се известува на телевизија фудбалски натпревари.Според посебни извештаи од iGamingBusiness.com и CalvinAyre.com, на свеж правила за првпат беа лебдеше од локалните JDigital оператор друштвото пред да се брзо се усвоени од страна на нацијата Direccion General de Ordenacion del Juego (DGOJ) регулаторот.Поставете да влезат во сила од јануари 15, на новите упатства се наводно го прифатија, во обид да ги спречат напори од ново-избран коалиционата влада на Премиерот Педро Санчез да предложи дури и повеќе строги рекламирање ограничувања.Капа контрола: iGamingBusiness.com објавено дека поголемиот дел од новите регулативи биле дизајнирани за да ја донесе Шпанија во согласност со повеќето други регулирани iGaming јурисдикции и се вклучи одредба со која ќе се спроведе €200 ($221.47) таванот на сите добредојдовте бонус нуди.Ревидираната законик, исто така, наводно мандати дека рекламите за такви промоции треба да биде вистина, а не се наменети да го заведат на потенцијалните punters и не смее да се изостави факти или податоци што може да доведе до забуна.Малолетник заштитни мерки: Паралелно со овие, свежо насоки ќе се спроведува забраната за употреба на звук, визуелен или писмени елементи во насока на малолетници заедно depictions на познати активни спортисти коцкање.Доаѓањето правила дополнително наводно повик за онлајн казино и sportsbetting оператори да се воздржите од нејзино користење славна личност текст ако овие бројки имаат значително младите следните како и depictions на коцкари кои се појавуваат да бидат на возраст под 25 pharmacie geant казино ла foux. Јасно комуникации: CalvinAyre.com се изјасниле дека се членови на JDigital вклучуваат како индустриски гиганти како Ѕвезди Група Инкорпорирани, Залог 365 и GVC Стопанства, додека новите правила понатаму мандатот дека сите доаѓаат реклами мора да содржи возраст-ограничување и одговорен коцкање пораки и не промовира неконтролирана или повторувачки wagers и ризици.Одобрени актери: Како што ако ова не беше доволно, Шпанија доаѓаат онлајн игри на рекламирање правила се за забрана на iGaming оператори од правење на кредит нуди и покрај тоа принудат да се информира DGOJ ако тие се промовирање на своите производи преку трети лица. pharmacie geant казино jas de bouffan.