обложуваат голема казино без депозит бонус

индискиот казино во лос анџелес

Разговор на потенцијалните унија на две од најголемите светски казино оператори заврши само како брзо како што и започна.Претходно во вторникот, Австралија е Круна Летувалишта и Америка Дин Установи секој јавно потврди дека страните се има претходни дискусии во однос на потенцијален блокбастер се справи.Дин беше очигледно агресор во овој ненадеен hookup, кој би се вклучени 50/50 пари-и-преземање акции на Круната во зделка во вредност од околу US$7.1 б.И исто како што, тоа беше завршена.Дин го издаде изјава доцна во вторникот се вели дека благодарение на "предвремено објавување на прелиминарните дискусии," компанијата имаше "прекине сите дискусии со Круна Летувалишта во врска со која било трансакција." На Wall Street Journal, цитиран извор вели дека Дин одбор биле фатени off стража и повеќе од малку miffed од Круната е луѓето да разговараат со медиумите во врска со договорот.Дин е првичната верзија потврдува разговорите, посочи дека компанијата не може да коментира понатаму "освен ако не се бара со закон." Некои аналитичари сметаат дека Дин е нагло disengagement може да испаднат да биде преговарање трик и дека партиите уште може да продолжи со своите разговори.Сепак, фактот дека Круната се појавува толку отворени во однос на некои шеќер тато доаѓаат заедно и убедливо го нозе може да поттикне Дин е ривали за да започнете serenading надвор Круна е прозорец.Круна е дефинитивно гледа подобро дена, ја видел неговата цена на акција собори во последните неколку години по spate на лоши вести дека почна со некои високо ниво Круна execs се уапсени во Кина за нелегално промовирање на коцкање.Во февруари, компанијата објавија својата фискална H1 добивка беше долу за повеќе од една четвртина од година на година, како ВИП коцкари даде Круна е својства широк чамец.Круна е акции затворени надвор вторник тргување до 19% по тргување колку што е 22% повисока порано во текот на денот.Профит-кандидати кога се работи се очекува да започне голем продаде-оф моментот тргување се отвора во средата.Вести на договорот не беше како поволна да Дин е цена на акција, кои се затворени од вторник тргување надолу речиси 4%.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre обложуваат голема казино без депозит бонус.