кој е сопственик на цезар виндзор казино

казино hohensyburg ab wieviel jahren

Penn National Играње, на различни географски компанија која работи на Tropicana и М места во Лас Вегас, објави четвртиот квартал приходи кои беа посилни од своите предвидувања. Wyomissing, Пенсилванија-врз основа на Пен во четвртокот објавија нето-приходи од $5 милиони евра, 5 центи за споделување, на приходи од $742.9 милиони денари за кварталот кој заврши Декември кој е сопственик на цезар виндзор казино. Што се споредува со загуба од $9.1 милиони денари, 11 центи за споделување, на приходи од $734 милиони евра, во истиот квартал една година порано.Компанијата директори во октомври понудени насоки кои компанијата ќе го изгуби $13.9 милиони денари, 15 центи за споделување, на приходи од $748.3 милиони евра.Тим Wilmott, претседател и извршен ДИРЕКТОР на Пен, рече дека компанијата се фокусира на возење оперативни ефикасноста на пополнување и маргина expansions на постојните својства резултираше во подобар-од-очекувани резултати и покрај лошите декември времето на компанијата нови Охајо сопственост и декември влезот на нови, големи конкуренција влијаат на нејзината Западна Вирџинија операција.Компанијата намали трошоците со средување на бонуси во некои од неговите оперативни региони.Охајо државните органи се бара на компанијата да се затвори Пен е H0llywood Игри во Дејтон Raceway поради лошите временски услови и на компанијата Холивуд Казино на Чарлс Градот Трки во Западна Вирџинија беше меѓу неколку особини во регионот погодени од Декември казино hoe oud moet je zijn. 8 отворањето на MGM Националните Харбор во близина на Вашингтон, D казино holdem nas l oynan р. Во конференциски повик четврток, Пен службени лица, рече Чарлс Град не е толку лошо повредени од страна на MGM отворањето како што се очекува, бидејќи неговата лојална база на клиенти стравуваа Beltway сообраќај и затоа, за разлика од, на Национално Харбор, играчите можат да пушат внатре имотот.Во Лас Вегас, компанијата одби да се обезбеди приход за наведување на Tropicana каде што е сега надградба на својата nongaming погодности по revamping казино подот.Бидејќи Пен, се здоби со Tropicana во 2015 година, има применети својата соба база и 3 милиони играч на база на податоци и ќе додадете потпис ресторан со славна личност готвач Роберт Ирвин во текот на летото.Компанијата одби да шпекулира за заработка потенцијал, бидејќи имотот е погодени од државата изградба на проектот revamping пешачки мостови кои ги поврзуваат Tropicana на MGM Grand на север и на Excalibur на запад казино hohensyburg ab wieviel jahren. Penn National Игри акции се зголеми 71 центи, или 5.21 проценти, да се затвори во 14.33..