грутка casino resort телефонски број

qq слот 777 линк alternatif

Том Шнајдер стана првиот играч на 2013 да освои две Светската Серија на Покер (WSOP) нараквици, по додавање на Настан #29: $5,000 H. Е да Настан #15 $1,500 H.
E, уште еднаш ја покажува предноста мешани игра играчи имаат кога станува збор за accruing WSOP злато.Кен Lind беше позитивен доказ за важноста на поставување на цел, по што тој преминал исклучување кофа листа акција да се појавуваат на Светската Серија на Покер (WSOP), кога тој го освои Постарите настан за $634,809 само неколку дена.Настан тој не сакаше да имаат дури и одигра без прво поставување на цел, да го направите тоа.Професионални покер играчи, сите треба да имаат цели кои ги вози за да го насочите своите уметноста, плуг преку downswing и плови преку upswing.Цели треба да биде во С. М А Р Т (Специфични, Мерливи, Остварливи, Релевантни, Time-Bound, Оцени) и ако сакате да го поставите цел што вклучува победа одреден број на WSOP нараквици, тогаш постои само еден паметен начин за тоа: што треба да биде помешан игра плеер.На No-Limit Hold ' em (NHLE) игри се зголемуваат во препирка, во секоја измината година, како полиња продолжи да расте во своето илјади и WSOP задржи создавање побрзо формати како што $1k Турбо дека се случува денес.Сепак може да биде најпопуларна форма на покер, но тоа не се случува да се произведе што повеќе злато како мешан игри настани.Кога дизајнирање на покер играч кој има способност да се tussle со Фил Hellmuth, на врвот на WSOP хривнија топ листите, тогаш помлада верзија на Том Шнајдер не би било лошо фондацијата, од кои можете да почнете крцкањето глина.Тој е играње покер, бидејќи тој беше 10-години, се уште еден класичен пример на мало дете добивање на картичка стипендија над кујнската маса по неговата Мајката го постави на својот пат грутка casino resort телефонски број. "Таа беше ужасна покер играч, но таа сакаше да се коцка," Шнајдер еднаш кажа PokerListings за време на интервју во неговите најславни на 2007 година грутка casino resort езерото тахо. Тоа беше во 2007 година дека Шнајдер стана WSOP Играч на Годината (POY) учтивост на две WSOP хривнија победи во мешани игра настани, и четвртото место заврши во друг.Шест години подоцна и тој има положено меур импресивен шест пати, победа и $1,500 и $5,000 H.

E настани.Тој е првиот играч во серија да победи на две нараквици и има голема можност да биде првиот играч да се победи на две WSOP POY признанија грутка casino resort pahrump nv. "Јас сум исцрпена...многу уморни...но воодушевен.Тоа беше како тешко турнир и се чинеше дека секој е одличен играч." Шнајдер изјави PokerNews странична новинар, Lynn Gilmartin, по победата во $5,000 настани.На 54-годишна возраст, јас не сум за да напишете Шнајдер исклучување, како играч кој не мора биологија потребни за да се биде еден од WSOP великаните.Искуство значи толку многу во оваа игра, но издржливост и менталната свест се клучна компонента е премногу.Јас верувам Матеј Ештон е одличен пример за иднината на покер кога станува збор за привлечноста на WSOP злато.Тој има само живеат искуство датира уште три години, но веќе се собрани над половина милион долари првенствено во мешани играта акција.Тоа не е лоша рекорд кога ќе се земе во предвид дека наградата базени се толку многу пониски во мешана игра формати.Ештон е млад и има развој на покер ум.Тој е фит и здрави и да може да игра исклучително добар покер во било кој формат на играта.На lad не се случува да гуми лесно и неговата глад ќе не satiate.Стави Ештон и Шнајдер заедно и ќе почне да се добие на акции што го прави Фил Ivey, кој сигурно мора да биде bookmakers избор за играчот да еден ден rip дека WSOP хривнија рекорд на оддалеченост од Hellmuth е заменик како зафат qq слот 777 линк alternatif. Ivey има пари да се игра во секој случај на серија има да понуди, тој е толку добар во мешани игри кои тој веројатно може да се победи самиот себеси во игра на пасијанс, тој е млад; фит и здрави, и ако тој може да се добие дека глад назад и да поминуваат повеќе време на масите тој ќе биде јадење мешани игра WSOP нараквици за појадок.Кога ноември Девет се фрлија во камен и секој исчезнува за многу потребен одмор, Фил Hellmuth се уште ќе биде човекот се држи на повеќето WSOP нараквици, но тоа ќе биде мешана игра играчи кои ќе бидат остварување silent влечење.Некои од нив како Шнајдер и Ivey ќе се види доаѓа една милја далеку, и други како и Ештон ќе биде плови под радар.Ако сте професионален покер играч и не сте прилагодиле ниту една форма на цели, тогаш ќе се сплав недостасува некоја oar.Се размислува за она што сакате да се постигне и да добиете на вашите цели надолу на хартија.Да ги направи смели, да ги направи дувачкиот но најмногу од сите да ги направи С. М А Р Т И ако една од овие цели е да се победи повеќе WSOP нараквици од некој друг на планетата, тогаш само С qq слот cashback 100 (wcb 100). М А Р Т начин за да го направите ова е со учење да стане повеќето умешен мешани игра играч во светот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.