слот машина giochi гратис nuovi

се повлече бонус средства за палење казино

Актуелниот La Liga Шампионите, ФК Барселона, вади на нивниот предложен лига вратоврска во Мајами повикувајќи се на 'недостаток на консензус' додека останатите оптимист за еден ден стружење studs на Американска почва.Знаеја спротивниот мојот ЛА подлога (мојата мајка-во-закон куќа, но ЛА подлога звучи многу поладна) е целосна на кошаркарски игралишта.Постојат неколку Американски Фудбал мислења.На бејзбол 'работа' или две.Не goalposts.Не мрежи.Ништо за љубителите на Ангажирање Messi, Кристијано Роналдо и Роби Севиџ.Имало многу обиди да расте интерес во фудбал во текот на сад, вклучувајќи домаќин на Светското Првенство на Американска почва уште во 1994 година (Англија никогаш не се квалификувани, па отидов да Glastonbury и се симне моите цицки), но тоа никогаш не е симната.Во август, еден нова идеја се појави по Tottenham Hotspur освои Меѓународниот Лигата на Првенство, пред-сезона натпревар организиран од страна на Релевантни Спортски, една маркетинг компанија создадена од страна на Мајами Делфини' сопственик Стивен Рос.Зошто да не се донесе конкурентска екслузивно лигашки натпревар во Америка?Рос scoured свет подготвени за учесниците и се најде на пикник партнер во шпанската La Liga.Две лица потпишаа 15-година-договор, и да се зборува на времето, La Liga Претседател, Хавиер Tebas, рече, "Тоа е меѓу нашите краткорочни или среднорочни цели за да се донесе играта на шпанската Лига, секоја година во сад." Како што се испостави, тоа стана краткорочни цел кога LaLiga Северна Америка (нови лица создадени од La Liga и кои се Соодветни за да се излагате на бродот во САД и Канада) организирана за 27 јануари врска помеѓу Girona и Барселона да се одржи во Мајами.Американците ќе добие за да ја видите Ангажирање Messi по сите.На Барселона Одбор Убие Идеја (За Сега) Во понеделникот, на Барселона одбор исполнети за tete-a-tete и на дневен ред беше на Мајами вратоврска.И покрај целосно прифатена од La Liga Претседателот Хавиер Tebas, се чини дека шпански Играчи' Association, шпанската Фудбалска Федерација и ФИФА Претседателот Gianni Infantino беа против идејата, поттикнувањето на Барса одбор да објави следната изјава: "На ФК Барселона Одборот на Директори се согласија да ги повлечат своите располагање да се игра својата игра против Girona ВО странска валута во Мајами, откако се напомене недостаток на консензус во текот на овој предлог.ФК Барселона беа и остануваат подготвени да се игра a La Liga игра во Мајами, и прифатени кои го приходи од играта ќе се дели меѓу сите Primera División и Segunda División клубови, по истиот критериум на телевизиски права пари дистрибуција, но сметаат дека овој проект нема да напредува се додека постои согласност меѓу сите партии." Пишување во моментот на одлуката да се одржи La Liga тела во Мајами, Deadspin писарот, Били Haisley, зборуваше за возбуда за Американски фудбал навивачите добивање да се види на еден натпревар, тоа е важно, без да ја напушти земјата.За жал, со оглед на природата на ѕверот, јас се сомневам во Американската јавност некогаш ќе видите La Liga одговараат на прашања, со тела листа секогаш ќе треба да се фрли Hulk Hogan v Бруклин Кавгаџија тип на игра слот машина giochi гратис nuovi. La Liga лидери, Барселона е 2/7 омилени да ги задржат нивните La Liga круна, и 5/1 вториот-омилени за да ја освои Лигата на Шампионите слот машина gioco dei либри. Girona е околу 1.500-1 шут, во моментов седи во деветтото место.Тоа не е важно колку ќе фустан ова, тоа не е натпревар, тоа е важно, и сега за сега, тоа не е натпревар, тоа е и никогаш нема да се случи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машина gioco бесплатно онлајн.