правила на покер со џокер-знаци

покер соба

Невада sportsbooks постави нов обложување се справи со рекорд за месец април, додека целокупната казино приходите падна срамежлив на $1b марка за прв пат оваа година.Бројките објавени во четвртокот од страна на Невада Игри Одбор за Контрола се покаже националната игри победи на $953.7 m во април, до скоро 7.6% од истиот месец минатата година.Лас Вегас Лента казина пријавени приходи до 5% до $499.5 m, додека во Центарот на градот казина surged 15.6% до $60.5 м.Април е придобивки беа во голема мера благодарение на слот машини, која се здоби со 10% до $658.9 m, додека вкупно игри & маси приходи nudged до 2.4% до $294.8 м.Блек џек доведе табела tallies со $94.1 m (+8%), додека baccarat slumped 17.7% до $65.1 м.Рулет имавме солидна месец, зголемувањето на речиси 69% до $31m, но craps живеел надолу нејзиното име, потопување 3.7% до $29.9 м.Невада е sportsbook оператори пријавени приходи до 8.1% до $16.3 m, по повод одбележувањето на 57th директно месец книги се претепан на punters.Бројот би биле далеку повисока имаше фудбал bettors не cashed во $3.9 м вредноста на преостанатиот билети.Целокупната обложување се справи со погоди $316m, најдобар април резултат од 2015 година е $292m.Кошарка доведе wagering приходи табела со $8.64 m, повеќе од двојно зголемување на април 2017 вкупно.Бејзбол рангирана на второ место со $6.57 m, долу повеќе од една третина од година на година правила на покер со џокер-знаци. "Други" спортски падна повеќе од една четвртина до $4 милиони додека parlay картички беа до 425% до $1m.Државната трка книги додаде $2.84 m, надолу 10%.Тоа нема да биде изразена во броеви за уште неколку месеци, но Невада книги се соочува со потенцијални $7m хит треба да Националната Хокеј Лига е Лас Вегас Златна Витези преовладуваат над Вашингтон Метрополи во Стенли Куп финалето.Книги се водат од страна на Вилијам Хил и Станица Казина, наводно за кука за $1m apiece треба да локални момци ја воочи големината и Господ Стенли е трофеј следната недела.Казина се, исто така, се соочува со потенцијални $10m дневно на косата, треба да некои 34 казина не успеваат да стигнат до договор со нивните unionized работници од полноќ четврток.Околу 50к бармени, домаќинки и другите вработени може да започне штрајкот акција од страна на петок, без нов договор.Штрајкот нема да влијае на дилери или croupiers.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre правила на покер craps.