типичен казино стан ако ова функционира nicht

вип slots делукс слот машини

Секој еден од дванаесет казина во Пенсилванија има наводно е наредено да се затвори за 24-дневен период од полноќ вечерва по стрмни пораст на бројот на жители кои имаат подлегна на тековните coronavirus пандемија.Според извештајот од CDC Игри Извештаи, националната команда од Гувернерот Том Волф доаѓа како "камен-темелник Состојба" снимен во текот 12,000 нови инфекции вчера да се донесе својот историски картонче до 463,175 за 12,104 смртни случаи.Извор детални дека овој потег значи дека Пенсилванија сега стана третиот Американската држава зад Илиноис и Мичиген да го нареди нивното трговско казина, за да се затвори по втор пат оваа година се должи на стравувања во текот на coronavirus пандемија.Повлекување враќање: Казина во Пенсилванија, наводно прв почна се нареди да shutter нивното работење од 12 Март со Долина Гради Казино и да се Впуштат во Округот Монтгомери потоа да стане еден од последните делумно да се ре-отворен од јуни 26 типичен казино стан ако ова функционира nicht.
Оваа најнова исклучување е наводно наместен да работи преку Божиќ и новогодишните празници на 4 јануари во надеж дека ќе помогне да се запре ширењето на заболување кое досега е обвинета за смрт на и над 300,000 Американците.Наводно, прочитајте изјава од Волкот.. типичен казино се регистрирате geht nicht. "Тоа стана јасно дека ние треба да преземат акција за да се заштити Pennsylvanians и да престане ширењето на coronavirus.Денес јас сум да изрече дополнителна, привремена мерки за ублажување." Ескалацијата на анксиозност: Карло Santarelli од Дојче банк се Хартии од вредност Вклучени наводно, изјави инвеститори кои Пенсилванија одлука да се затвори своите казина, за втор пат во 2020 година доаѓа по неколку соседни држави спроведе дури и повеќе прекине пандемија поврзани со социјално дистанцирање и јавно-здравствени мерки.Тој наводно исто така изјави дека ова не е најверојатно да биде "последната на затворачите' и покрај фактот дека федералните регулатори од Прехрамбената и Лекарската Администрација (FDA) се моментално размислува за тоа дали да и даде на 'итни користите одобрение' дозволата да вакцината неодамна развиена од страна на "Фајзер" -BioNTech типичен казино стан андроид преземете. Santarelli, наводно, изјавил.. вип slots делукс слот машини. "Додека декември традиционално се малку помеки сезонски месец, во периодот помеѓу Божиќ и Нова Година има тенденција да се вози на месец и, како такви, затворањето преку овој период е малку повеќе и повеќе значајни.Како што истакна со затворачи во Илиноис и Мичиген, ние мислиме дека тоа е нереално да се претпостави дека ова е последна на затворачи, особено со светлина на крајот од тунелот се идентификува со вакцина во првата половина на 2021.".