сплит аса казино без депозит кодот

покер terbaru бонус нов член 30

На Green Bay Packers глава до ривал Минесота за во понеделник Навечер Фудбал matchup со плејофот последици.На 11-3 Packers доведе NFC Север од игра во текот на 10-4 Викинзите, и со победа, тие ќе се обезбеди поделба насловот и во голема мера да ги подобрат своите шанси за првиот круг на плејофот bye.Дури и со губење на понеделник вечер, Green Bay се уште може да clinch поделба следната недела со победа во Детроит.Минесота, како Packers, веќе освои еден плејоф место.Сепак, ако Викинзите победи и Packers изгуби или вратоврска против Лавови, Минесота добива поделба круна.Тие, исто така би имале надвор шанса за првиот круг bye ако Њу Орлеанс губи на Каролина следната недела.Викинзите се пет точки за фаворитите на двете Вилијам Хил и PointsBet, додека DraftKings нуди Викинзите во 4.5 поени, и FanDuel прави 5.5-точка омилени над Green Bay.Директно до, на Packers се +190 на Вилијам Хил и DraftKings, додека FanDuel и PointsBet им нудиме на +180 сплит аса казино без депозит кодот. Додека sportsbooks се разликуваат од точка се шири и moneyline шансите, тие се во договор со вкупен резултат, поставување на над/под на 47 покер термин за лоша страна. Финалето во понеделник Навечер игра на МАК сезона клоци тргнеме во 8:15 часот ЕТ покер темпо се регистрирате кодот. ESPN ќе го емитува. Bettors во текот на FanDuel имаат малку двоумење поддршка на патот куче за во понеделник Навечер Фудбал.Тие се скокање на Green Bay добивање на поени.Според oddsFire, 78 проценти од шири bettors се на Packers.Што сметки за 76 проценти од дршката.Дршката е навалена дури и повеќе на moneyline, со bettors гледаат шанса за речиси двојно нивните облог.Почнувајќи од понеделник попладне, 91 отсто од bettors се подготвени да ги преземат Packers исправен нагоре.Тоа изнесува 88% се справи.Има помалку договор за над/под покер terbaru бонус нов член 30. FanDuel извештаи кои 57 проценти од bettors се на текот, со што equaling 60 проценти од парите.Постојат неколку фактори кои се во игра за тоа зошто bettors се бледнее Викинзите за во понеделник навечер.Еден е почнувајќи одбранбен Кирк Братучеди и неговиот 0-8 кариера рекорд во понеделникот Вечер Фудбал, со најновиот пораз одвива на Декември.
2 во Сиетл.Сепак, погледнете во неговата статистика покажува рекорд не е нужно на Братучеди перформанси.Во тие осум започнува во понеделник навечер, според статистичките податоци од ProFootballReference.com тој е завршена подобро од две-третини од неговата пас (204-на-305) за 2,226 дворови, да се оди со 10 touchdowns и пет interceptions.Во четири од игри, Братучеди испратиле одбранбен passer оценка на подобри од 100. Кога се зборува со новинарите минатата недела, Викинзи тренер Мајк Цимер бранеа исклучи било мислењето дека Братучеди, кој е фрлена за 3,481 дворови со 70.5 завршување процент и 25-до-5 тачдаун-за-следење на односот на оваа сезона, не е прикажана во вечерните одбранбен.Кирк го има направено одлична работа за нас оваа година," Цимер рече што се слотови за совршената. "Тој е одличен, тој одиграл голема сите во текот на годината.Ако ние се победи во понеделникот навечер, тоа нема да биде, бидејќи на Кирк Братучеди.Тоа е затоа што ние не се победи како тим." Повеќе притискање на прашањето за Викинзите во понеделникот ноќта може да биде отсуството на почеток трчање назад Dalvin се Готви.Се готви, кои претходно се бореше градите повреда порано во сезона, се повреди на неговото рамо, кој во минатата недела победа против Лос Анџелес Полначи.Во својата трета сезона, Готви конечно стана 1000 двор rusher.Но, неговото рамо повреда може да го задржи надвор од плејофот.Понатаму complicating немирните напад е дека втората-жила Александар Mattison се борат на глуждот повреди и беше наведена како сомнителни во текот на викендот..