покер telt aas als 1

што се слотови во воздухопловството

Sportsbooks не мислам дека тоа е можно за Џеф Рог да се вознемирени Мани Pacquiao, но got stung од боксер "наречен" Hornet," кога предизвикувач направени од оние кои се обложуваат на далеку многу среќен.29-годишниот боксер освои контроверзниот едногласна одлука против поранешниот шампион, сабота, во Бризбејн, Австралија.Тој влегол во борба плус-475, додека Pacquiao беше минус-650 омилени.Со само 17 професионални натпревари, многу мислеле дека тој е outmatched против 38-годишен Филипински.Судиите не мислат така, со еден гол тоа 117-111 и другите два во 115-113 покер telt aas als 1. Оние кои го зедов на Ауси не се жалат.Не само што многу ги користи придобивките од одлуката, тие корист од профитабилен проп влог.Оние кои него победа со решение ја доби плус-850 шансите.Речиси веднаш по исходот, луѓето беа изразувајќи го својот гнев во текот на одлуката.Многу излегоа на социјалните медиуми за да експлозијата на судии и интимни натпреварот беше фиксна.Поранешниот шампион во тешка категорија, Lenox Луис го напиша на Твитер во врска со неговиот шок на резултатот што се слотови се нарекува во хинди. "Леле!PAC губи од UD?" тој испратила што се слотови за патики. "Еден судија имал 117-111? Не беше борбата дека јас видов!Тоа е она што не е во ред со бокс.Рог беше многу игра, но јас сум хард притисне за да се види како тој можеше да се освои кои се борат со било водат!" ESPN аналитичар Теди Атлас, изјави Рог во пост-борбата интервју тој мисли дека тој ја загуби.Џејсон McIntyre на Фокс Спортски мисла Pacquiao освои и испратила, "бокс е како шега." Статистиката изгледа да се даде доверба на лутина.Предизвикувач фрлил 625 удари и поврзан 92 пати, додека играта Pac-Man слета 182 на неговиот 573 обиди.Таму беа оние кои се рече дека мрежата е коментатори беа пристрасни и речиси отворено навиваат за едно време шампион.Поранешниот светски шампион Павле Malignaggi испратила", Па гледав на mute.Јас го гледав во живо во некој бар, без да бидат во можност да го слушнам коментар, испадна да биде благослов." На неговиот кредит, губитник не се побие одлуката, велејќи: "Тој го заслужува тоа, нема ниту една поплака." Што ова значи за неговото наследство и неговата иднина е нејасно.Неговиот тренер, Фреди Roach, рече пред саботата вечер тој ќе ги охрабри неговите човек да се пензионира ако тој ја загуби што се слотови во воздухопловството. Pacquiao, сепак, не беше толку желни да се откажам од ракавици, кажувајќи Девет Вести Австралија дека тој ќе биде отворен за реваншот.Рог, сепак, сака да се соочи Флојд Mayweather.Шампион излезе на две-годишна пензија за Август.

26 датум со UFC е Конор McGregor и не посочи дали тој ќе ја преземе какви било други лица или јавете се на тоа quits повторно.За играта Pac-Man, многу се побара од него да се стави крај на својата кариера.Тој имаше 54-3-2 рекорд, но изгубил четири од неговите последни девет борби. броеви на врвовите на пиво покер.