Ameliorer син jeu ау покер

казино новогодишната ноќ

Содржина справи дополнително ја зголемува добавувачот е регулиран пазар стапало 8 Мај, 2019 – Иновативни игри решенија на услуги Yggdrasil има потпишано договор која ќе ја видите неговата содржина да одат во живо со шпански оператор Гран Казино Мадрид.Казино Гран Мадрид корисниците ќе имаат пристап до целосен опсег на Yggdrasil е slots казино, вклучувајќи енормно популарни Викинзите серија, како и најновите изданија д-р Fortuno и Џуџест Рудникот.Шпански оператор, исто така, ќе се добие пристап до Yggdrasil е спектар на комерцијален во играта промотивни алатки, ПОТТИК®, да се вози играч ангажман и задржување ameliorer син jeu ау покер. Yggdrasil е зголемување на својот регулирани присуството на пазарот преку неколку клучни пазари во последниве години и ја зајакнува оваа позиција понатаму од страна на партнерството со Казино Гран Мадрид во Шпанија petes камп сан фелипе покер работи. Yggdrasil извршен ДИРЕКТОР Fredrik Elmqvist, рече: "Ние сме среќни да се согласија договор со Казино Гран Мадрид, кои се една од повеќето познати и реномирани оператори, кои на регулирана шпански на пазарот jesenice. "Ние сме во процес на проширување на нашето присуство во Шпанија и денешното соопштение е уште еден позитивен чекор за нас во земјата." Даниел Ledesma, Онлајн & Слотови Директор, Казино Гран Мадрид, рече: "Yggdrasil има репутација за создавање на некои од најдобрите игри на пазарот, и ние сме возбудени за да биде нудејќи им на нашите клиенти казино новогодишната ноќ. "Како што изгледа да се прошири во Шпанија, ние со нетрпение очекуваме да помагајќи им расте со долга и успешна партнерство." За Yggdrasil Yggdrasil е провајдер на супериорен онлајн игри решенија за igaming оператори.Бизнис е основана во 2013 година и оттогаш се појави како еден од индустријата најмногу се почитувани и признати добавувачи. Yggdrasil води високо скалабилни бизнис модел и опфаќа три производ verticals: Slots Казино, Маса Игри и Бинго, во прилог на бизнис verticals: YGS Мајстори, Yggdrasil Бела Етикета Студиа и Yggdrasil Змејови.Од своето основање, Yggdrasil тргна на солиден раст на траекторијата овозможена со силна корпоративна култура се фокусираше на иновации, креативност, квалитет и технологија на лидерство. Yggdrasil е со седиште во Шведска и има канцеларии во Малта (оперативна СЕДИШТЕТО), Полска и Гибралтар.За повеќе информации видете Yggdrasil е веб-сајт.За Казино Гранд Мадрид Гран Казино Мадрид е еден од водечките шпански игри оператори.Основан во 1981 година, Казино Гран Мадрид работи на земјиште базирани на казина на Torrelodones (Гран Казино Мадрид Torrelodones), Colón (Гран Казино Мадрид Colón) и Benalmádena (Казино Torrequebrada), нуди еден од најголемите игри нуди во Европа вклучувајќи маса игри, слотови и покер.Исто така, тој има две iGaming лиценци, и тоа: Гран Казино Мадрид и Онлајн Казино Гран Мадрид 7 Estrellas (7estrellas.casinogranmadrid.es, ексклузивно за Мадрид жители).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre петар holdem над darklands.